אלבומים

VA - Death Proof Soundtrack - 2007

פסקול סרטו של טרנטינו מתאים בדיוק לנסיעה לילית וגם מגלה כמה אומנים שמיד רוצים לשמוע מהם עוד

מאת גל בלטמן. 13-10-2008
VA - Death Proof Soundtrack - 2007

הסרטים בבימויו של קוונטין טרנטינו תמיד התאפיינו בפסקולים לא רעים בכלל. חלקם היו כל כך פופולאריים עד שהרצועות בהם הפכו ללהיטי ענק וגרמו לאומנים שלהם (בדומה לשחקנים בסרט עצמו) לבצע קמבק לתוך התודעה הציבורית.

פסקול זה מלווה את חציו השני של הדאבל פיצ'ר Grindhouse שהופק בשיתוף עם רוברט רודריגז ולא כל כך הצליח בארץ. כמו כל הסרטים של טרנטינו גם הפסקול הזה מורכב מרצועות בז'אנרים די מגוונים שאכן נותנות את ההרגשה כאילו נלקחו משלושה עשורים של   B Movies, בייחוד עקב האומנים המבצעים שאומנם יצירותיהם נשמעות מוכר אבל השמות ברובם לא. זהו לדעתי הקסם באלבום, יש פה אפשרות לעבור אחורה בזמן ולמצוא שירים שהיו בזמנם להיטים אבל לא התקבעו בתודעה כקלאסיקות ולכן אף אחד, כמעט, כבר לא זוכר אותם. הדוגמאות לכך הן מאוד מעניינות, נתחיל ברצועה הראשונה של מלחין הסרטים ג'ק ניטשה "The Last Race" שהפיק גם את הפסקול של קן הקוקייה ב-1975. באותה נשימה אפשר להזכיר את הרצועה "Paranoia Prima"  של המלחין הידוע אניו מוריקונה. לאלבום נאספו גם כמה להיטים לרגע כמו "Baby It's You" הפסיכדלי של סמית' וההברקה  של T-Rex הבריטים עם "Jeepster". קיימים באלבום גם כמה קטעים יותר מוכרים כמו "The Love You Save (May Be Your Own)" של זמר הסול ג'ו טקס (שהיה דרך אגב יריבו של ג'יימס בראון עקב כך שהאחרון גנב את אשתו) ו- "Down in Mexico" הדו וופי של ה- Coasters.

כך האלבום ממשיך עם רצועות יותר ופחות חדשות אבל ממש מגניבות של אומנים שכמעט ולא שומעים עליהם היום. רצועות אלו מתאימות בול לחוויית הסרט והעברת האלבום למכונית בייחוד לנסיעת לילה ארוכה, תכניס בכם הרגשה שאתם יכולים לנהוג לנצח או לפחות במשך שניים שלושה ריפיטים.

תגובות