אלבומים

די.גי קארס - מכירת חיסול - 2008

כמו כניסה לשוק ענק עמוס בכל טוב עם ריחות משגעים, מאכלים אקזוטים ומוכרים שצועקים ומנסים לפתות אותך לקנות בדוכן שלהם. די ג'י קארס לוקח אתכם למסע בישראל

מאת גיא כהן. 06-10-2008
די.גי קארס - מכירת חיסול - 2008

לקארס התוודתי לראשונה באלבומיו של סגול 59 (אחרי שהחליף את קודמו בתפקיד - big ben שנרצח בפיגוע), טאבו פלוס (עם המשפט האלמותי "די.גי קארס לטף אותם בשבילי") ושל הקולטקטיב 51% . בפרויקטים הללו קיבלתי את הרושם שמודבר בבחור שמתעסק בעיקר בהיפהופ אולדסקול, עם הפקות מיליטנטיות וחיבור לאנשים האלטרנטיבים בסצנת הראפ בארץ (סגול, טאבו , 51%). בשנתיים האחרונות זלגו באיטיות ובעקביות לmyspce שלו רצועות מהאלבום הבכורה שלו, עקבתי אחריהם בשקיקה וניסיתי לחבר אותם ולדמיין את התמונה השלמה, אך כמה שלא ניסיתי לא יכולתי להתכונן למפץ הגדול שליווה את ההאזנה הראשונה ל"מכירת חיסול". ההרגשה שאפפה אותי בהאזנה הראשונה הייתה כניסה לשוק ענק עמוס בכל טוב עם ריחות משגעים, מאכלים אקזוטים ומוכרים שצועקים ומנסים לפתות אותך לקנות בדוכן שלהם. האלבום מגוון מאוד, יש בו אמנים כל כך שונים אחד מהשני שאני מטיל ספק אם הם בכלל יודעים זה על קיומו של האחר. רשימת האורחים באלבום : יזהר כהן , טאבו פלוס, אבי אשכנזי, visiting hours, שאנן סטרייט , גליה ירון.

כשאני מסתכל על רשימת השירים באלבום אני יכול לראות את הרחוב הארץ הישראלי כמו שהוא משתקף בעיניו, אותם שילובים שניראים בלתי אפשריים הם אלה שעושים את ישראל המדינה שהיא היום והם אלה שהופכים את מכירת חיסול לאלבום הכי מעניין שאני שמעתי השנה. קארס מציג באלבום גוונים רבים מהמוזיקה הישראלית, הוא מעביר את הראפ של דאם מלוד לתוך השירה של גליה ירון דרך הסילסולים של יזהר כהן וגורם לכל אלה להחליק לתוך האוזן בצורה טבעית. בעזרת דגימות מסרטים ישראלים וקטעים אינסטרומנטלים מעולים (לשים לב לתרדמת ליטוף ול-am:pm) הוא מריץ במהירות את השנים קדימה ואחורה וחזרה וגורם לאלבום לזרום כרצועה אחת. האלבום הזה הוא קנטטה לארץ ישראל, הוא מחולק עם דיסק בונוס שכולו די.גי סט על טהרת ארץ ישראל הישנה - מג'קי מקיטן ועד אריק לביא. הוא נמכר במהדורה מוגבלת של חמישים עותקים באוגנדה ואף ניתן להורדה חינם באתר של קארס (כולל הסט הישראלי)

תגובות

  • בחנויות המתמחות?

    שמעתי תוכנית מדהימה שלו בשבת בקול הקמפוס. מדהים איפה אפשר להשיג?

    dafna, 27-04-2009 10:32

  • אפשר להוריד את האלבום

    כאן http://www.caressrecordings.com/Habout.html

    גיא, 07-06-2009 18:37