אלבומים

MGMT - Oracular Spectacular - 2008

MGMT מראים לנו כיצד אינדי אלקטרו-פופ-רוק צריך להישמע בשנת 2008. דיסק בכורה מקורי ומומלץ שיגרום גם לאוהב רוק מושבע ולנובר האינדי הממוצע להרגיש אשם שטוב לו

מאת אודי ניב. 02-01-2009

תגיות: פופ, רוק אלקטרוני, אלקטרו פופ, Flaming lips

MGMT - Oracular Spectacular - 2008

אני לא בטוח מה הכה בי חזק יותר, החיוך שלה או העובדה שהיא הכירה את השיר המנוגן בבר ואני לא. "זה MGMT , לא שמעת עליהם"? אמרה המתוקה שאיתי בבר. ניסיתי להנהן בראשי לשלילה אבל ראשי בשלו קיפץ למקצב המוסיקה. לא עברו יומיים ואני מקבל לידיי את הסינגל הראשון שלהם  Time to Pretend. משם דרכו של אלבום הבכורה אל רשימת הדיסקים הטובים של השנה שלי הייתה קצרה מאוד.

MGMT  לא יכלו למצוא שם טוב יותר מזה שנתנו לאלבום הראשון וזאת משום שהוא משקף בדיוק את אווירת האלבום; עלום, מסתורי ובעיקר מרהיב. נכון, הם עושים פופ. אבל (!) הצמד הניו-יורקרי הזה עושה פופ חדשני , מעניין וצבעוני דיו שפשוט נתאהב בו. שהשילוב  במוזרות הן בסאונד והן במראה יחד עם פוטנציאל אדיר למסחריות הם שמבדילים אותם מרבים אחרים.

MGMT החלו את דרכם בשם להקת  Mangement והוציאו סינגל ראשון בשנת 2004 בשם We (don't) care. בשנת 2007 הוציאה סינגל שני, אך לראשונה תחת השם MGMT. האלבום יצא בפורמט דיגיטלי כבר באוקטובר 2007. כחצי שנה אחרי שוחרר גם לחנויות התקליטים.

מהר מאוד מצליחים אנדרו וינגארדן ו-בן גולדואסר, הצמד הברוקלינאי שאחראי לאלבום המדובר לחבר בין האוזן למערכת העצבים המורכבת שבגופינו ומתירים במאזין חוסר שליטה כמעט אבסולוטי בתנודות הגוף. החבר'ה האלה פשוט יודעים לעשות שמיייח. השיר השני באלבום Weekend War הוא האהוב עלי ביותר בין היתר בשל הטקסט המוקפד שלו;

Evil S I yes to find a shore,

A beach that doesn't quiver anymore,

Where we can crush some plants to paint my walls,

And I won't try to fight in the weekend wars

Was I? I was to lazy to bathe

Or paint or write or try to make a change.

Now I can shoot a gun to kill my lunch

And I don't have to love or think too much

אם זאת גם יתר השירים באלבום בהחלט מעניינים, טעימים ובעיקר ומרהיבים בהפקתם המוסיקלית שנעשתה על ידי דייב פרידמן, מפיק ונגן הלהקה האגדית  The Flaming  Lips.

תגובות

 • ללא ספק להקת השנה

  למרות ששמעתי אותם גם בתחנה של הפקקים . אבל זה לא יקלקל לי את ההנאה

  Adi, 22-09-2008 20:22

 • אלבום פנטסטי!

  ולכל חובבי הסאב ז'אנר - בידקו את פאשן פיט - בני דודים של המנג'מנטים, אבל רק אחרי ש'ספרטאקיולר' התערבב היטב עם נוזל התא שלכם. אודי, נהנתי מהקריאה - אהבתי את ההתחלה :-)

  שרהג'ונס, 27-12-2008 02:01

 • תודה שרה ג'ונס

  בהחלט אלבום מעולה.. אם כי לא בהכרח אלבום השנה שלי כפי שנבחר

  אודיני, 04-01-2009 02:41