אלבומים

Kings Of Leon - Aha Shake Heartbreak - 2004

Kings of Leon אחרי אלבום בכורה מצוין עמדו בגבורה במבחן האלבום השני והוציאו אלבום שני שעונה בהחלט עונה על הציפיות

מאת אודי ניב. 05-09-2008
Kings Of Leon - Aha Shake Heartbreak - 2004

בשנת 2003 הוציאו Kings of Leon (להלן הקינגס), להקה שמורכבת משלושה אחים ובן דוד ומגיעה אלינו היישר מנשוויל, אלבום בכורה שהשאיר את פיות הקהל והמבקרים פעורים. רק שנה אחת עברה והם הוציאו את אלבומם השני "Aha Shake Heartbreak". החלטה לכאורה פזיזה ולא בהכרח מקצועית בהתחשב בעובדה שזוהי אחת מנקודות המפנה שהחשובות ביותר שישנן ללהקות שרוצות להגיע רחוק. משבר האלבום השני הינו תופעה ידועה ולצערי גם שכיחה. אלא שלא כך קרה לקינגס באלבומם השני; בעקבות הצלחת אלבום הבכורה שלהם יצאו הקינגס לסיבובי הופעות בינלאומיים כשהם מחממים להקות כמו הסטרוקס והוויט סטריפס. לכשהגיעו לאולפן ההקלטות היו כבר מנוסים יותר משהיו רק שנה קודם לכן וגם בחירת השירים הייתה קלה יותר היות וחלקם כבר נוסו על קהל.

הקינגס אמנם עושים רוק פשוט אך יש בו חספוס וסאונד שמצליח להבדיל אותם מאחרים. האלבום מכיל 12 קטעים משובחים שלא משאירים את המאזין משועמם אך לא לרגע קט. אמנם באלבומם השני הקינגס כבר הורידו את השפמים המפורסמים והכה מאפיינים שלהם ונראים כמו להקות רבות אחרות אך הם בהחלט לא נשמעים כך. לא צריך הרבה בכדי להבחין בהשפעות הניכרות על הקינגס אך אם זאת אין זה אומר שהם נשמעים או מנסים להישמע כמוהם. הקינגס נשמעים כמו משהו חדש מרענן ומעניין בזכות עצמם בלבד.

לא הרבה זמרים היו מצליחים עם קול מעוות כמו Caleb Folowill, סולנה של הקינגס, וזה ללא ספק עוד משהו שמצליח לייחד אותם מלהיות עוד להקת רוק. לא אגזים אם אומר שכשהוא צורח זה נשמע לא רחוק מהפיקסיז (CHARMER-שלקוח מאלבום השלישי). אלבומם השלישי אגב, מוריד אותם עוד יותר מהמצב רוח הקופצני שהחל באלבום הראשון והתמתן לו לאיטו אך עדיין מדובר באלבום רוק מצוין ומומלץ גם כן.

כעת נותרו העיניים נעוצות במבט חסר סבלנות על לוח השנה, מכוונות לימיו האחרונים של ספטמבר , שם אמור לצאת לו הדיסק החדש שלהם. כמו שאמר איש יקר וחכם ממני : "קנו לעצמכם מתנה לחג".

לאתר הבית

למיי ספייס

תגובות