אלבומים

Super Furry Animals - Radiator - 1997

אחד מהאלבומים המשפיעים ביותר בקריירה שלנו כמאזינים וזה שפתח לנו חלון ללהקה מופלאה. קליל, כיפי, מרקיד וצבעוני ממש כמו העטיפה שלו

מאת ניר גורלי. 27-08-2008
Super Furry Animals - Radiator - 1997

את הקרדיט על ההיכרות עם האלבום, והחלון שהוא פתח לי ללהקה המופלאה הזו אני נותן לקלישר שדחף לי אותו למערכת לפני כשש שנים. מאז מעטות הפעמים בהן אלבום אחד חוזר ומתחבב עלי בכל שמיעה מחדש. כבר שנים שהוא בתפריט המוזיקלי שלי ועדיין לא נמאס לי ממנו.

אבל לפני שאנסה לנתח את סוד קסמו כמה הבהרות: rings around the world הוא אלבום טוב יותר, guerilla אקלקטי יותר, Mwng אישי יותר, ו-hey venus האחרון- מסיבתי יותר. לאף אחד מהם לא הייתי נחשף אלמלא התואר שמסמל עבורי יותר מכל את האלבום radiator- הסוחף ביותר.

החל מהפתיחה המעוררת של the placid casual דרך הימנון הנונשלאנט play it cool, להיט המרגלים (שלא מהסי. איי. איי ולא מהק.ג.ב) shes got spies ושיר האהבה שמוקדש להוריו של אלברט איינשטיין herman loves Pauline, מדובר בשרשרת להיטים בטוחים למסיבות בריט-פופ ושירים שעד היום מעוררים כאוס בהופעות הלהקה. אבל היופי האמיתי באלבום הוא שמעבר לעובדה שמדובר באחד האלבומים השמחים שאני מכיר, גם בקטעים היותר מלנכולים שבו הוא שומר על קלילות סופר פרית אופיינית, כפי שמוכיחה הבלדה הנפלאה demons.

האלבום יכול להיכלל בכיף בכל רשימת אלבומי בריט-פופ מומלצים אך מכוון שיצא בסוף התקופה וזכה להצלחה פחותה במונחי הז'אנר, הלהקה נשארה בעמדת האנדרדוג. עמדה זו רק שיבחה אותם אומנותית והובילה אותם להתנסויות מוזיקליות שהביאו לרשימת האלבומים שציינתי למעלה יחד עם שאר אלבומיהם כלהקה ובפרויקטי סולו. יחד עם זאת, עד היום הלהקה לא שכחה את מה שהיא עושה הכי טוב- שירי פופ קליטים ומקפיצים. אלבום זה הוא אחד השיאים שלהם וקל לשכוח שמדובר בסך הכל באלבום שני מתוך קריירה מופלאה.

לאתר הרשמי של הלהקה הצבעונית

תגובות