אלבומים

Puressence - Puressence - 1996

Puressence הוציאו את אלבום בכורה שלהם ב-1996 ואתם שומעים עליו רק עכשיו? תתביישו לכם!!!

מאת נתנאל שרצר. 02-09-2008
Puressence - Puressence - 1996

כשהייתי בן 15 בתקופה שהמוזיקה באינטרנט לא הייתה נגישה כמו היום (הזדמנות להגיד תודה לאתרים כמו פיצ'פורק) הייתי נכנס לחדר של אחי הגדול כשהוא לא בבית (ששש אל תספרו לו) כדי לחטט בדיסקים האחרונים שהוא רכש על מנת לדעת מה חם היום מבלי להוציא דמי כיס של חודשיים.

באחת ההתגנבויות שלי לחדרו נחשפתי לאלבום המדהים הזה של הקוורטט ממנצ'סטר שהוקם ב-1991. חמש שנים חיכו חברי הלהקה כדי להוציא את אלבום הבכורה שלהם לאוויר העולם. זמן המתנה שבזכותו הוציאו אלבום כזה איכותי ועוצמתי. ג'יימס מדריצקי הסולן, והסיבה העיקרית להצלחת הלהקה התברך בקול טנור שברירי, מלאכי, מרגש שבאמצעותו הוא סוחף את המאזין בכל שיר.

לאלה ממכם שלא שמע על Puressence שלעניות דעתי מדובר באחת הלהקות הלא מוערכות שהוקמו הייתי ממליץ להתחיל עם השיר India. אם אתם שואלים למה דווקא השיר הזה אז זה משום שמדובר ביצירת מופת של 6 דקות (הקליפ הוא הגרסא המקוצרת של השיר). למרות שהשיר ממוקם אחרון בדיסק הוא ללא ספק הכי טוב. זה סוג השירים שאתם שומעים בנגן שלכם סוגרים את הדלת של החדר (כדי למנוע פדיחות) ונסחפים עם הגיטרות החשמליות התופים והקול המדהים של מדריצקי להתפרקות שתיקח אתכם לפסיכיאטר במקרה הטוב.

אני לא רוצה חס וחלילה לפגוע בשירים האחרים של האלבום או של הלהקה בכלל, משום שכולם מצוינים, אבל השיר הזה ספציפית ממוקם אצלי ברשימת עשרת השירים הטובים. אם אכן אהבתם את השיר, אני ממליץ בחום לזרום לשאר השירים של הלהקה ובהמשך גם לאלבומים שבאו אחרי כאשר בינהם יש את Only Forever, שהוא טוב לא פחות וגם Planet Helpless ו- Don't Forget To Remember אם בא לכם להשלים את כל הדיסקוגרפיה של הלהקה המוצלחת הזו.  

תגובות

 • אכן דיסק מובחר

  אני ממליץ לשמוע גם את Mr. Brown במקרה וInida לא תפס אותכם ישר (אבל זה רק עניין של זמן עד שזה יקרה)

  איל פרנק, 26-08-2008 20:21

 • רק שאלה

  אחיך הגדול, קוראים לו אמיר?

  דקסטר בוכניק, 26-05-2009 01:25

 • לא, קוראים לו יוני...

  Alter-Nate, 20-01-2010 17:14