אלבומים

Sigur Ros - Með Suð í Eyrum Við Spilum Endalaust - 2008

ככה זה נשמע כשלהקה כמו "סיגר רוס" מתחילה להנות. זה שונה, משונה אבל עדיין נהדר

מאת אסף בן-קרת. 01-01-2010
Sigur Ros - Með Suð í Eyrum Við Spilum Endalaust - 2008

משהו מאוד משונה קורה לסיגור רוס בארבעת השירים הראשונים של האלבום החדש: הם נשמעים שמחים, לשירים יש קצב, מבנה ברור ורחמנא לצלן - אורך נורמלי. אפילו נשמע שהם נהנים. בדיקה מעט יותר מעמיקה שיש להם לראשונה מפיק חיצוני, Flood (ניין אינץ' ניילס, סמשינג פמפקינס), שהאלבום הוקלט מחוץ לאיסלנד ושבסוף יש אפילו שיר אחד באנגלית!! משונה כבר אמרתי?

השיר החמישי, פסטיבל, נפתח באקפלה, הפסנתרים נכנסים ראשונים ואחר כך שאר החברים. השיר הזה כבר גורר את המאזינים לטריטוריה המוכרת של 9 דקות לצלילה לעומקים שרק סיגור רוס מסוגלים לייצר, ומכאן ואילך הכול כבר נשמע מוכר יותר ומוצלח לא פחות.

תמיד חשבתי על סיגור רוס כלהקת מעמקים. הפנטזיה שלי לגביהם תמיד היתה לצלול אל קרקעית עמוקה ולראות את להקת הג'יבריש האהובה בעולם מופיעה אי שם מתחת לפני השטח בתוך הכחול הגדול והשקט האינסופי. ביולי האחרון הגשמתי את הפנטזיה וצפיתי בסיגור רוס בהופעה בפסטיבל ווכטר בבלגיה. האפקט היה הפוך, עפתי לשמיים.

אין צורך לדאוג לסיגור רוס. גם כשהם מנסים להישמע קצת אחרת, את סימן ההיכר שלהם הם כבר חתמו מזמן והוא שלהם בלבד. נכון, יש שינויים באלבום החדש ולא כולם מרעננים במיוחד. זה רחוק מלהיות אלבום מושלם או מרגש באופן אליו התרגלנו, אבל זה עדיין סיגור רוס והם נהדרים והם יודעים את זה. נדמה לי שהם אפילו נהנים.

 

תגובות

  • בהחלט נדרש סוג של איזון

    בדעת הביקורת על האלבום הזה לפי דעתי. בהתחלה אני הייתי לגמרי אמביוולנטית וקימצתי את האף וניסיתי להבין. אבל זה לא חוכמה בכלל לקרוא משהו שאתה מסכים איתו, להנהן ולחזור לקשקושים האחרים שלך. ו... מקווה שיצא לי לקרוא משהו ישראלי על הסולו של ג'ונסי http://rs338.rapidshare.com/files/109015794/frakkur.zip

    talik, 07-08-2008 08:14