אלבומים

Bon Iver – For Emma, Ages Ago - 2008

פרידה ומחלה הובילו להולדתו של אלבום כואב וקסום מאת ג'סטין ורנון, או בשם להקתו- "חורף טוב"

מאת אסף בן-קרת. 30-12-2008
Bon Iver – For Emma, Ages Ago - 2008

זה נשמע כמו סיפור מהאגדות. בקיץ 2006 ג'סטין ורנון נפרד מחברתו, פירק את להקתו ואף סבל ממחלה מסתורית בכבד. את ההתמודדות עם המחושים הפיזיים והנפשיים הוא בחר להעביר בבקתת עץ עתיקה ומבודדת במעבה יער בוויסקונסין. שם, בתוך הטבע הפראי ובבידוד מוחלט, הוא העביר שלושה חודשים והביא לאוויר העולם את "For Emma, Ages Ago".

Bon Iver, שיבוש מכוון למונח "חורף טוב" בצרפתית, היא להקה של איש אחד - מוכשר, בעל חזון מוזיקלי ייחודי ועולם משלו. אתם מוזמנים לבקר. For Emma הוא מסוג האלבומים הנדירים שהאפקט הרגשי שלהם מחלחל אחרי לא מעט האזנות, וכשזה קורה זה כואב. מאוד כואב. האווירה באלבום קסומה ומנותקת מהיקום שלנו, מתרחשת אי שם על פלנטה אחרת. השירים אישיים, לא תמיד מובנים אבל מצליחים למגנט. העצב ממיס, הבדידות מכרסמת והייאוש פוגש בטבעיות את קולו הרך של ורנון ושולח חיציים ארסיים מהכבד החולה אל הלב השבור.

הכישרון של ורנון נעוץ ביצירת מוזיקה רב שכבתית שנבנית לאט ובדיוק, ערוץ אחרי ערוץ על גבי ציוד מתכלה והכול מקבל טיפול אישי וטאצ' עדין ביותר שגורם למוזיקה להישמע שברירית. קשה להישאר אדישים לעצב של ורנון שמצליח להיכנס מתחת לעור אך לא לדכא, קשה להאמין שמישהו יכול להגיע לכאלו רמות של בדידות וקשה להאמין כמה שזה מרגש.

תגובות

  • דיסק מדהים ומיוחד עם סולן בעל קול נדיר.

    לשמוע את הדיסק בזמן שהשמש עולה בדיוק בזמן שאני יוצא לעבודה נותן לי את הרוגע והשקט הנפשי שאני צריך כדי להתחיל את היום. פשוט לא ניתן לשמוע את הדיסק ולהיות עצבני באותו הרגע. לכל מחפשי השקט והרוגע.זה הדיסק בשבילכם.

    אסף, 17-03-2009 23:02

  • דיסק מושלם !

    אלבום הכי טוב שיצא ב-2008. רגיש , מלטף, עמוק, מדויק, מדהיםםםם !!!

    הרלב , 12-10-2009 11:22