אלבומים

Interpol - Our Love To Admire - 2007

האלבום השלישי של אינטרפול ממצב אותם כאחת הלהקות הטובות והחשובות בעולם. כמו שאומר הפתגם המפורסם "על טעם ועל ריח- רק אני צודק".

מאת ניר גורלי. 31-07-2008
Interpol - Our Love To Admire - 2007

את אינטרפול אני אוהב יותר מאלבום לאלבום. היו כאלה שקלטו אותם עוד באלבום הראשון, לי זה קרה בהדרגתיות, אבל למרות זאת אין עוד להקה בשנתיים האחרונות שחרשתי על האלבום שלה כמו שחרשתי על השלישי של אינטרפול. וזה קרה בזכות ההשתפרות המתמדת שלהם מאלבום לאלבום.

להקה טובה היא להקה שיש לה סאונד מזוהה. הסאונד של אינטרפול היה מזוהה מההתחלה עם הבאס הדומיננטי והקול א-לה איאן קרטיס של הסולן פול בנקס. אבל החוכמה היא להמשיך לחקור ולשכלל אותו ואת זה בדיוק עשו אינטרפול באלבומם השלישי יחד עם המפיק ריץ' קוסטיי (כוס-תה?). מהפתיחה הגרנדיוזית של pioneer of the falls עד הסיום הממש ממש גרנדיוזי lighthouse האסוציאציה המרכזית שאני מקבל מההאזנה היא של צלצול פעמונים. לפעמים פעמוני מלחמה, לפעמים פעמוני מדגלור כשהספינה חוזרת הביתה, אבל תמיד פעמונים גדולים ומצלצלים בפאתוס. האלבום אמנם לא כולל להיטים בולטים כקודמו, אבל שומר על אחידות מבנית ואיכותית לכל אורכו כאשר הוא עולה משיא לשיא מבלי לשעמם ומבלי לחזור על עצמו. מרשים וחגיגי לאורך כל הדרך. 

כשיצא, התלות שלי בו הייתה כה גדולה עד שכמעט כל יום הייתי חוזר מהעבודה עם צורך עז לשמוע אותו בפול ווליום כדי להירגע. היום כבר נרגעתי, אבל לפני שבועיים בשיחה עם חבר על המלצות מוזיקליות, כשקלטתי שהוא לא מכיר אותם, הפצרותיי היו כה משכנעות שלדעתי לא היה אדם סביב השולחן שלא שמע אותם באותו הלילה. כולל אני, שגם שנה אחרי עדיין מוצא בו יופי אינסופי. אני רק מחכה שיוציאו אלבום נוסף שיתעלה עליו ואז אוכל לומר בפה מלא מה שכבר שמעתי מעריצים אחרים אומרים:  אינטרפול - הלהקה הטובה בעולם.

תגובות