אלבומים

Binder & Krieglstein – Alles Verloren - 2007

אלמנטים אלקטרוניים יחד עם הרבה בלקן, ג'אז, ואפילו רגאיי, מלודיות מתקתקות עם גב רחב של גרוב מאחורה והרבה תחכום והומור. אי אפשר שלא לאהוב את זה

מאת יוסי חלילי. 29-07-2009
Binder & Krieglstein – Alles Verloren - 2007

לקח לי לא מעט זמן להשיג את האלבום הזה, אבל ידעתי שזה ישתלם בסוף. בינדר & קריגלשטיין (בגרמנית זה לא נשמע יותר טוב) עם אלבום שלישי ומשובח.

מהפעם הראשונה ששמעתי את השם הזה ידעתי שאני רוצה עוד. נתקלתי בו במקרה תוך הקשבה לאיזה אוסף שהתגלגל לידיי ואפשר לומר שמיד היה בינינו קליק. מוסיקה שמשלבת אלמנטים אלקטרוניים יחד עם הרבה בלקן, ג'אז, ואפילו רגאיי, מלודיות מתקתקות עם גב רחב של גרוב מאחורה והרבה תחכום והומור. אי אפשר שלא לאהוב את זה.

האיש שאחראי לכל העניין הוא ריינר בינדר-קריגלשטיין, שמגיע במקור מהעיר האוסטרית גראץ. הוא החל את דרכו כמתופף, אך מהר מאוד הראה שהוא הרבה מעבר. בינדר-קריגלשטיין ספק מתבדח ספק קופץ על העגלה של שמות של צמדים כמו Kruder & Dorfmeister, Dzihan & Kamien, Pulsinger & Tunakan , ששמו על המפה את המוסיקה שהגיעה מאוסטריה בשנות ה-90. למעשה, זהו איש אחד עם הרבה כשרון ויצירתיות שעומד מאחורי השם הזוגי.

אבל להגיד שהוא עושה הכל לבד לא יהיה מדויק בכלל. כמעט בכל קטע באלבום מתארח אמן או שניים, ואפשר בהחלט להשאיל את השם "הפרוייקט של בינדר-קריגלשטיין". חוץ מזה, את האלבום הפיק לא אחר מאשר Shantel (סטפן האנטל), המפיק הגרמני המצליח ובעל הלייבל Essay, שגם עשה כמה רמיקסים לקטעים שהופיעו באלבומים קודמים של בינדר-קריגלשטיין כמו wir wissen nicht  ו- alles verloren וזכו באלבום הזה לגרסאות חדשות ומעניינות. יחד עם בינדר-קריגלשטיין הוא מצליח ליצור אלבום שכולל הרבה רגעים קסומים, הומור והמון סטייל, שאפשר למצוא בו קטע מתאים לכל מצב-רוח. אבל תסמכו עלי, כמה דקות אחרי שתלחצו play ותתנו לו להתנגן, החיוך כבר יגיע לבד. מניסיון.  

 

תגובות

  • הכל אבוד

    לדעתי, ככה היה צריך להשמע האלבום של שאנטל - מלא הומור וחן כמו Binder & Krieglstein, חבל שהוא ביאס

    קלאצ'יק, 18-08-2008 22:35