אלבומים

Izabo - Super Light - 2008

מה הקשר בין פסיכדליה,שווארמה, דיסקו וארטיקים? התשובה היא Super light - האלבום החדש והמצוין של איזבו

מאת אודי ניב. 17-07-2008
Izabo - Super Light - 2008

 

יום שישי, צהרי היום. את גופי מכסים רק מכנס קצר וגיטרה חשמלית. לפי הנקישות ההיסטריות על הדלת כנראה שכבר חיכו כמה דקות עד שייגמר השיר. פתחתי את הדלת ולהפתעתי עמדה שם בחורה יפיפייה, תכולת עיניים. אנחנו לא מכירים אבל העובדה שהייתה לבושה בפיג'מה קיצית בחיבור עם העובדה שהדלת הסמוכה לזו של ביתי הייתה פתוחה הביאו גם אותי, שלא ממש הולך יד ביד עם חישובים מתמטים אלו ואחרים להתגבר בקלות על קושיית ה "1+1" ולהקיש באופן מיידי  ששמה של הנערה המתוקה הוא  "השכנה החדשה לי". "זה יום שישי בצהריים" היא מיהרה להשחיל לפני שהצלחתי לומר שלום. "היי" אמרתי ותיבלתי בחיוך דבילי. "וחוץ מזה אתה חורש על הדיסק הזה בלי סוף". "מממממ .. סליחה אני אנמיך" אמרתי תוך כדי כוונה לסגור את הדלת. "רגע" היא החליפה בשנייה את הטון הכועס לטון חמוד : "מה לא תצרוב לי? נמאס לי לחכות כל פעם עד שתגיע הביתה".

 

גם באלבום הזה איזבו לא מתפשרים באף תחום. ההפקה, המיקס והסאונד מלוטשים מנופחים ונשמעים היטב. ספק אם למרות או בזכות העובדה שחלק נכבד מהשירים שנכללים באלבום נוגנו בסיבובי ההופעות הרבים של הלהקה כל אחד מהשירים מצליח לקחת אותך למקומות שונים. הטקסטים נשארו מלאי הומור ומתמזגים מצוין עם הטירוף והפסיכדליה של הגיטרות והקלידים.

"I got to put you under mu fingers, i got to have you now i can linger, i got to have you under my skin ,heavy or thin,  together we spin" - נשמע רומנטי? עכשיו תחשבו על שווארמה. (מתוך "Shawarma hunters").

איזבו מטיילים בזמן ובמרחב המוסיקלי; שירים כמו  "Top of the line", ו- "only, only" נשמעים כמו "כשפאריד (אל אטראש) פגש את טימותי (לירי)" ומחזירים לימים המאושרים בהם החלה הלהקה המופלאה הזו להיכנס לתודעה. אחרים, כמו "Could be wrong" לוקחים לתקופות קודמות עוד יותר. "Boom boom boom" הוא עוד אחד מסוג השירים שמצליחים להוציא את יכולות הנגינה של הרביעייה החוצה ומראים לנו כיצד עושים אתה זה הכי נכון. את האלבום סוגר השיר השקט והנעים (שיכל בשקט להיכנס לפסקול של טרנטינו): "Are we good? "

Well guys, youre mt morning heroes

תגובות