אלבומים

John Mayer - Room for Squares - 2001

אני רוצה לרוץ במסדרונות התיכון שלי, אני רוצה לצרוח מקצה הריאות. בדיוק גיליתי שאין דבר כזה "העולם האמיתי", רק איזה שקר שצריך לדעת להתעלות מעליו

מאת גיל רוביו. 24-07-2008
John Mayer - Room for Squares - 2001

Welcome to the real world, she said to meCondescendinglyTake a seatTake your lifePlot it out in black and white

שנים חיפשתי את דיסק הנסיעה האולטימטיבי, כזה שמגיע מכיוון של רוק אמריקאי מעניין, מבלי לפגוע בכייף שהוא יוצר. זה אמור להיות שילוב של גיטרות שמצלצלות כמו דברים שחמישים שנה כבר שמענו ועדיין להרגיש רענן. צריכות להיות בו מילים שנונות שיהיה כייף לצעוק ברוח אבל גם ללחוש לעצמך או למישהי/מישהו באוזן ולהישמע מקורי, אפילו אם זה לרגע.

גם אני צריך מקום למרובעים. אולי אני בעצמי מרובע קצת. גם אני רוצה לרוץ ברחבי התיכון שלי ולצרוח מקצה הריאות על בחורות שלא ידועות לקבל החלטה והן מהבהבות כמו נורת ניאון עקשנית. רק עכשיו גיליתי שאין כזה דבר "העולם האמיתי", יש רק איזה שקר שצריך להתעלות מעליו.

מעצבן אותי לגמרי שאת האלבום הזה הקליט ג'ון מאייר בגיל 23. ראבאק ילד, מאיפה לך התובנות האלו בכזה גיל? ומי לימד אותך לנגן ככה? הרבה זמן לא יצא לי לשמוע מישהו כל כך כייפי יוצא מאטלנטה ומספר לי דברים חדשים על עצמי. ואני כבר לא בן 23 יותר.

I wanna run through the halls of my high schoolI wanna scream at theTop of my lungsI just found out there's no such thing as the real worldJust a lie you got to rise above

 האלבום הזה בישר את ראשית הקריירה של יוצר צעיר ומוכשר שמוכיח שלא חייבים להיות מיוסר-צעקני-בלתי נגיש-נודניק כדי להיות מוערך גם על ידי המעריצים וגם על ידי הביקורת. בדקתי אפילו במוזיקה נטו. גם שם אהבו אותו.  באלבומים שהגיעו אחרי הופיעו לא מעט שירים טובים, אבל כאלבום, "חדר למרובעים" הוא המגובש ביותר שלו, וגם הכייפי ביותר.

אני אוהב אלבומים שהשיר הראשון שלהם הוא תותחי וחזק והאחרון מסכם את כל החוויה ומדגדג בסוג של געגוע....לשיר הראשון. את מילות הראשון פיזרתי גם פה וגם להרבה חברים שלי שחיפשו משהו לעידוד המצב רוח. את האחרון אני שומר לעצמי. אני מניח שכל מי שחווה על עצמו כמה "ייסורי חגים" והבטיח לעצמו שהכל עוד יהיה בסדר רק אם יצליח להגיע עד ראש השנה המתקרב ימצא את עצמו בתוך "יום סנט פטריק".

על גבי העטיפה רשומים 14 שירים. 13 מהם אני אוהב. תגלו לבד למה.

תגובות

  • אחלה. גם continuum שלו מצוין.

    כרובי, 25-07-2008 02:25

  • יפה ז'ילברט

    עטאללה, 03-08-2008 11:05