אלבומים

Paul Simon & Art Garfunkel - The Graduate Soundtrack - 1968

הפסקול ההיסטורי המצמרר ביופיו של "הבוגר" - סרטו של מייק ניקולס

מאת ערן קידר. 03-07-2008
Paul Simon & Art Garfunkel - The Graduate Soundtrack - 1968

 מצטער על הבנאליות, אבל פשוט אי אפשר בלי האלבום הזה כשמדובר בפסקולים לסרטים. מעבר לעובדה שמדובר בסדרה מנצחת של מלודיות, זהו גם אחד הסרטים הראשונים בהם נעשה שימוש בשירים מוכרים. למעשה, רק השיר Mrs. Robinson עוצב לצרכי הסרט (פול סיימון כתב אותו בהתחלה על מיסס רוזוולט). שאר השירים מופיעים באלבומים קודמים של הצמד - Sounds of Silence ו-Parsley, Sage, Rosemary and Tyme. באופן מופתי מתאימים השירים לסרט כמו כפפה ליד. הם מביעים את רוח שנות הששים על התחייה המינית שלהם בלי לוותר על הנימה המלאנכולית, בלי להתעלם מהחרדות הגדולות שהיו חלק בלתי נפרד מהתבגרות בתוך עולם חדש, עולם של זהויות מפורקות.

אני אוהב את האלבום הזה כי הוא ליווה גם את דיכאון ההתבגרות שלי. מה לעשות שלא הייתי בענייני הגותיקה ולקח לי זמן להכיר את הוולווט אנדרגראונד. הייתי תמים כזה ושני הגברים העדינים האלה שלא מפחדים מהרומנטיקה והאווירה הנוסטאלגית, דיברו אלי יותר מכל הזעם והאנרכיה של הגיטרות החשמליות. אהבתי להריח בדימיון את הסתיו במקום אחר. מקום שבו עלי שלכת אדמדמים ומעילי צמר ארוכים. מקום רחוק.

אבל יותר מהכל, אולי אני אוהב את השירים האלה כי הם מעטרים את הסרט המבריק של מייק ניקולס. את הקשר בין השניים אי אפשר לפרום יותר וזה דווקא מוצא חן בעיני.

תגובות