אלבומים

VA -Good Will Hunting Soundtrack -1997

על הקשר בין אליוט סמית, סלין דיון ותא אינטרנט בבנגקוק

מאת עמית דקל. 15-07-2008
VA -Good Will Hunting Soundtrack -1997

לא הכרתי את אליוט סמית...כלומר לא הייתי קונה דיסקים שלו או מוריד שירים שלו באינטרנט. עדיין באותו יום , אי שם ב-2003, כשהייתי בבנגקוק ונכנסתי לתא אינטרנט וקראתי שהוא מת, היה לי עצוב. היה לי עצוב כי פתאום נזכרתי ב-"Miss Misery" ,השיר היפה הזה שהופיע ב"וויל האנטינג" שימש לי פסקול בלא מעט חורפים גשומים וגילה לי אמן מרגש ואחר מכל מה שהכרתי. האזנה מלאה לפסקול של "וויל האנטינג" גילתה לי עוד ארבעה שירים שלו , שכל אחד מהם יפה יותר מהשני. על "Miss Misery" הוא אפילו היה מועמד לאוסקר לשיר הכי טוב. בסוף הוא הפסיד בקטגוריית השיר הטוב לאחת...סלין דיון וה"טיטאניק" שלה...

שימו לב לזרות של סמית בתוך ים הכוכבים על במת טקס האוסקר:

 http://www.youtube.com/watch?v=OYxl4HT2pIo

אחרי שאליוט סמית נפטר התוודעתי לחומרים אחרים שלו ולכל מיני שירים (שאפשר למצוא מסתבר, רק באינטרנט...) אבל אף אחד מהם לא היה כל כך עצוב, כל כך יפה וכל כך נחרט כמו "Miss Misery".

לא כל סרט משתלב עם הפסקול שלו בצורה מושלמת וגם פס הקול של "סיפורו של וויל האנטינג" הוא לא סרט שמגובה בפסקול שתומך בו ומשלים אותו, אבל גם העובדה הזאת לא גורעת מאיכותו של הסרט המקסים והפסקול היפהפה.

בפסקול ,אפשר למצוא גם את "Angeles" ו"Between The Bars" של סמית שפותחים את הפסקול, בו משתתפים גם אל גרין, דאנדי וורהולס וווטר בויס.

מומלץ בחום ובכאב

תגובות

  • מלים כדורבנות

    תותי, 13-02-2010 14:22