אלבומים

Cypress Hill III: Temples of Boom - 1995

אלבומם השלישי של סייפרס היל וההוכחה לכך שביף הוא לא רק בקר

מאת ליאור שיינברגר. 25-06-2008
Cypress Hill III: Temples of Boom - 1995

סייפרס היל הם הרכב שמתפתח כל הזמן, הם בוחנים את הגבולות ומשלבים בין שלל סגנונות כדי לנסות ולאתגר את הקהל שלהם. ב-1995 יצא אלבומם השלישי Temples of Boom, שם שמגיע כפארודיה על הסרט אינדיאנה ג'ונס: טמפל אוף דום.

גם כאן ניכרת היד המכוונת של מאגס בכל רצועה; המקצבים האיטיים יחסית, סימפולים של קולות רקע שנשמעים כאילו יצאו מסרט אימה (דמיינו צרחות של רוחות רפאים, זה בדיוק מה ששומעים ברצועה השלישית - Stoned Raiders). כמובן ששוב אנחנו נתקלים בשירי הלל לסמים קלים ברצועה כמו: Everybody Must Get Stoned. עוד רצועה מעניינת באלבום הזה היא Killa Hill Niggas שמשלבת שוב בין אנגלית לספרדית (אני לא חושב ששמעתי כל כך הרבה קללות בספרדית מאז הסרט 'יצרים בדם'). חשוב לציין שהאלבום הזה מכיל דיסק נוסף ובו רצועה אחת בודדת בת 23 דקות שכל כולה תענוג צרוף במיקס מטורף שעשה מאגס.קצת לפני שחרור האלבום, השמיע בי-ריל את הרצועה "Throw Your Set In The Air" לאייס קיוב והאחרון שחרר את הרצועה "Friday" תוך שהוא משתמש בחומרים ששמע ברצועה של סייפרס היל. בי-ריל החליט שכאן עובר הגבול והתחיל את אחד הביפים הכי מדוברים אי פעם.

רצועה מרכזית בטמפל אוף בום היא No rest for the wicked - אין מנוחה לרשעים, ברצועה הזו קוטלים ס"ה את אייס קיוב במילים כמו "I got Cube melting in a Tray, Pulling up his card & fucking up his good day!".

לכתבה המלאה על "סייפרס היל"

תגובות