אלבומים

Radiohead - Kid A - 2000

סופש" רדיוהד לכבוד אלבומם החדש. אחרי אלבום מופת קודם, מגיע המובחר שבמובחרים

מאת דן זוארץ. 20-01-2009

תגיות: רוק, Radiohead, Kid A, 2000, רדיו הד

Radiohead- Kid A- 2000

רדיוהד הוא הרכב ענק. הוא על זמני, נטול קהל יעד, ושקונה מצד אחד אנשים כמוני שניזונים מהאלטרנטיבה של האלטרנטיבה ובו זמנית הוא יכול להתגנב לפלייליסט כלשהו בלי להתאמץ.
גם למאזין של רדיוהד אין למה להתאמץ. זה פשוט שם בשבילך. מיידי, ולא במובן הזול של המילה. אפשר להשוות אותם לפינק פלויד בכך שמשכו המונים בקנה מידה עולמי אבל מעולם לא התפשרו על איכות.

OK COMPUTER היה האלבום שעשה את השינוי. בלהקה וגם בעולם המוזיקה. מלהקה ממוצעת בבריטניה, הפכה רדיוהד לאחת הלהקות המבוקשות בעולם. וחשוב מכך, הצליחה לשנות את החיים של מאזינים כמוני בכך שיצרה אלבום שבוחר להיות חשוף וכנה עד הסוף בעוצמות בלתי נתפסות.חברי הלהקה מספרים עד היום שהאלבום שינה גם להם את החיים וגם להם לקח זמן להתאושש ממנו. מספר קטן מאד של להקות במהלך ההיסטוריה הצליחו לשחרר אלבום ראוי ולשחזר הצלחות לאחר הקלטת יצירת מופת. לא חסרים מקרים בהם אלבום מופת פירק להקה.
KID A יצא שלוש שנים אחרי OK COMPUTER. מעבר לכך שהוא האלבום הכי גדול של רדיוהד הוא אחד האלבומים החשובים והמשפיעים על עולם המוזיקה הבריטי והבינלאומי כפי שמוכר לנו כיום.  

תגובות

 • רואים שכותב את זה מישהו שמבין עיניין

  כולם משבחים ונשפכים על אוקי קומפיוטר וזה כבר מחליא...הם כאילו פספסו את קיד איי שהוא יצירה עוצרת נשימה שלוקח לא מעט האזנות כדי לעבור את המחסומים שלו. תמשיכו להמליץ על אלבומים שכאלה....אלבומי חובה!

  יוני, 08-06-2008 05:38

 • מבין?

  סתם הולך נגד הזרם

  אמיל, 13-06-2008 19:43

 • הכותב צודק - כל מילה בסלע!

  קישלס, 21-07-2008 04:22

 • מבינים גדולים?

  על מה כל המהומה? זה בסה"כ עניין של טעם. שניהם בעיני אלבומים מצויינים. זה שאחד אוהב את השני יותר או פחות לא עושה אותו למבין גדול יותר. תהנו מהמוזיקה, עזבו אתכם ממריבות שווא

  אודיני, 26-02-2011 02:04