אלבומים

St. Vincent - Marry Me 2007

אנני קלארק, היא st. vincent מצליחה ליצור אלבום בכורה משמעותי ומרגש.

מאת עידית נרקיס כ"ץ. 01-01-2011
St. Vincent - Marry Me 2007

אנני קלארק היא עסקת חבילה טובה. גם בעלת כשרון לא מבוטל - היא הלחינה, כתבה וניגנה כמעט על כל הכלים באלבום הבכורה שלה, גם בעלת רקורד מוזיקלי נאה - נגנית ליווי לשעבר של הפוליפוניק ספרי וסופיאן סטיבנס, וגם בעלת טעם מצוין בתוכניות טלוויזיה - אלבומה נקרא על שם פרק בסדרה המצחיקה אך חסרת המזל "Arrested Development". בפרק שנקרא 'marry me' מסתובב ג'ורג' מייקל בלות' הנבוך מול הבחורה שהוא מאוהב בה / בת דודתו מייבי ופולט בחוסר טקט "marry me!" כנגד משפט שהיא אומרת. בינתיים הבחור מהסדרה הזאת הפך לסופרבאד (חרמן על הזמן. אבוי לבושה), הכניס את ג'ונו להריון והפך לתפוח אדמה לוהט בסצנת סרטי הנעורים הקומיים-אך-איכותיים. אנני קלארק בינתיים הקליטה אלבום.

אחרי כזאת הקדמה, הציפיות מאלבום הבכורה של קלארק גבוהות מאוד. תחת שם הבמה St. Vincent, היא יצרה אלבום שעולה על כל הציפיות ושובה את המאזין כבר מהאזנה ראשונה. קלארק מתגלה בו כיוצרת רב שכבתית הן מבחינת המוזיקה והן מבחינת ההפקה העשירה של האלבום. שירי אהבה ישירים, מרירים, מערכות יחסים מתוסבכות ופאריס אחת שבוערת עד היסוד. הלחנים המתפתלים מצביעים בדיוק על הכשרון המלודי המעולה שלה. כל אלו יחד עם הקול השברירי והחודר שלה הופכים את marry me לאלבום מושלם.

תגובות

  • אלבום מדהים

    למרות שהוא די קודר, בא לי טוב בקיץ שעבר

    g, 25-03-2009 00:42

  • זה קרה, אני הולך להציע לה נישואין

    אנני הוציאה מאז גם אלבום שני בשם ACTOR, ואין קץ לתדהמה. מדובר כאן על בת דמותו העכשווית של מוצרט, ואני שם את הראש שלי על זה. הדרך שבה היא משתמשת באפשרויות של כלי הנגינה האקוסטיים לצד המודרניים, בקול שלה, הכתיבה המבריקה, וכאילו לא די בכך, היא והלהקה בחרו בחירה נועזת לא לחזור על שום עיבוד פעמיים בשתי הופעות. הלהקה מרהיבה, עמוקה, מוסיקאים נפלאים. מעבר לזה ראוי לציין את עבודת הבלוג המצולמת המרתקת שיש באתר שלהם. אה והלינק... www.ilovestvincent.com נו באמת, איך אפשר שלא?

    שי וילוז'ני, 21-04-2010 02:50