אלבומים

The Black Angels - Direction To See A Ghost - 2008

קצת פסיכדליה טריפית על הבוקר. מה יש?

מאת יאיר יונה. 06-06-2008
The Black Angels - Direction To See A Ghost - 2008

הבלק אנג'לס היו להקה שזכתה לדי הרבה הייפ לפני שנתיים כשהוציאו את ה LP הראשון שלהם Passover. אני משוכנע ששמעתי אותו, אבל אני לא זוכר שום דבר ממנו, אז או:1. שהוא לא הותיר עלי רושם בשום צורה2. שלא שמעתי אותו

אבל כך או כך, הבלק אנג'לס, שישיה מאוסטין טקסס, הוציאו אלבום חדש ו-מ-ע-ו-ל-ה, בשם הכתוב למעלה. מדובר באלבום פסיכדליה טריפית, שבניגוד ללהקות אחרות מז'אנר ה neo-psych שאיתו אני מקיים יחסי אישות לאחרונה, כמות האנרגיה והזעם שלהם לא מתפרצות בגרובים של תופים-מכונות יריה משוחררות רסן. זה מגניב כי זה שינוי. מה שכן יש להם, זו הקפדה על אלגנטיות מובחנת מהסוג של Spaceman3 וגם להקות שו-גייז כמו Bloody Valentine, ששומרת על איזה פאסון יותר מעונב. או אם תרצו, בלי שערות חזה.

הלהקה נקראת על שם השיר המפורסם של ה Velvet Underground מהאלבום הראשון (The Black Angel's Death Song) ואפשר למצא השפעות ניכרות של האם הגדולה, אבל למרות הכל הם מצליחים לשמור על אמירה אישית וייחודית רוב הזמן, שמאפשרת להם ללכת עם ההומאז'ים שלהם לספייסמן 3, ולאלבום הראשון (והנפלא) של ה-Verve (לפני שהפכו להיות להקה בכיינית).(הפסקת צפייה)

דומה כי הבלק אנג'לס נמצאים בדרך הנכונה עבורם, הם עוד לא הגיעו ל-אלבום שלהם, אבל אם באלבום השני שלהם הם מציגים בגרות, שחייה בסאונדים הנכונים ושליטה על הפידבקים - אני לא מודאג ואני מחכה לראות את המכה שהם יביאו באלבום הרביעי שלהם. גם לג'ייסון פירס (ספייסמן, ספיריצ'ולייזד), לקח כמה שנים טובות וכמה אלבומים נחמדים, כדי להגיע לאלבום המופת שלו (במסגרת ספיריצ'ולייזד) - 'ליידיז אנד ג'נטלמן'. ולפי גישת הסאונד והכתיבה של האנג'לס - מה שנכון לפירס, נכון גם להם.

אה כן, ומילה נוספת בנושא הלייבל בו יצא האלבום Light In The Attic. רק אומר שזה לייבל בנזונה ושווה (מאד!) לבדוק מה הוא עוד מציע. ודיה לחוכמא בשעתא.

(פורסם במקור בבלוג Small Town Romance)

תגובות

  • יופי של כתבה

    זהר, 07-06-2008 09:54

  • black angels

    Such amazing band, saw them last year so so good.

    verbnine, 08-06-2008 08:34