אלבומים

2001 - Staind - Break the Cycle

מייקל לואיס - אאוט, אהרון לואיס - אין.

מאת ליאור שיינברגר. 18-05-2008
2001 - Staind - Break the Cycle

מכירים את התופעה הבאה ? קניתם אלבום מדהים, אתם מאזינים לו בלי הפסקה, טוחנים אותו מכל כיוון במערכת במשך כמה חודשים טובים ומשוכנעים שמדובר באחד האלבומים הכי טובים שיצאו אי פעם. בדיוק אז יוצא אלבום חדש, אתם לוקחים את האלבום הקודם, מניחים אותו בזהירות מהולה ביראת קודש על המדף ושוכחים ממנו.מודה ומתוודה, הסיפור הזה קרה לי לא מעט.

עכשיו בואו ונבחן תופעה אחרת: אתם שוכבים במיטה לגמרי נינוחים, סורקים את החדר בעיניים ונדהמים מחוסר הסדר ששורר שם. פתאום, העין מבחינה בעטיפת דיסק מוכרת על אחד המדפים. אתם קמים מהמיטה, שולפים את הדיסק מהמדף וחיוך ענקי נמרח לכם על הפנים כשהנוסטלגיה שוטפת אתכם. הדבר הבא שאתם עושים הוא להכניס את הדיסק הזה למערכת, לעצום את העיניים ולתת לקולות להעיף אתכם גבוה אל תוך מכונת הזמן, כשהדמיון מתחיל לעבוד שעות נוספות. זה בדיוק מה שקרה לי עם סטיינד.

כש-"Outside" מתוך Break the Cycle שוחרר לתחנות הרדיו השונות, הוא הפך במהירות שיא ללהיט ענק והבהיר לכל העולם ואחותו שזה הזמן של סטיינד. אני מצידי, מצאתי את עצמי נודד לחנות הדיסקים הקרובה ויצאתי משם עם הדיסק המופלא הזה שכולל בתוכו רצועות שייקחו כל מאזין ומאזינה למסע מיוחד בין הצלילים.  Break the Cycle נפל עליי קצת לפני הגיוס. באותם ימים הייתי מלא חששות לגבי עתיד לא ברור מאחר ולא ממש ידעתי לאן מייעדים אותי שירותי הביטחון הישראלים. אני כן זוכר, לעומת זאת, את השלווה שאפפה אותי מכל כיוון כשהדיסק הזה התחיל לנגן. האלבום שלח אותי לחפש חומרים מוקדמים יותר של הלהקה ותוך שבוע ימים כבר צויידתי במינוס עצבני בחשבון הבנק שלי וכל הדיסקוגרפיה של סטיינד עד אז (Break the Cycle הוא אלבומם השלישי סך הכל).

 יש משהו בקול המיוחד הזה של אהרון לואיס שמצליח להשכיח ממני את הצרות. הוא כל כך מיוסר וכל כך מיוחד עד שההרגשה שמתקבלת, אצלי לפחות, היא שכל דבר פרט להקדשה מלאה של תשומת לב טוטאלית למילים ולמלודיות יעלו את הבחור המסכן באש. וכך, בהכנעה מלאה, אני נותן לקולו של אהרון לואיס להעיף את התקרה אצלי בחדר כשהוא קורע את הלב עם Epiphany, It's Been Awhile, Outside, Open Your Eyes ושאר הרצועות המדהימות.באמת, פרט לכריס קורנל, אני לא מצליח לחשוב כרגע על זמר אחר שמצליח לגרום אצלי לאותו אפקט חוץ מלואיס.השנה 2008, בדיוק השבוע חזרתי ממילואים. כולי תשוש, שכבתי לי במיטה ופתאום איתרתי בזווית העין את הדיסק המשובח הזה, אחרי דקה וחצי כבר הייתי עמוק בעולם של צלילים קורעי לב. לא משנה מתי תאזינו לדיסק הזה, או כמה פעמים, הוא עדיין מצליח לרגש מחדש וזו זכות גדולה ליפול על מוסיקה כל כך מוצלחת פעם אחר פעם.בדיקה זריזה שביצעתי באינטרנט גילתה לי שממש אוטוטו סטיינד אמורים לשחרר את אלבומם השישי. כבר יש לו מקום של כבוד שמחכה רק לו, צמוד לחמשת האחרים (אני לא מחשיב את אלבום הסינגלים שלהם שיצא ב-2006).

תגובות