אלבומים

One Giant Leap - One Giant Leap - 2002

מה קורה ששני יוצרים בריטים מטיילים חצי שנה ברחבי העולם ומקליטים את כוכבי המוזיקה של העולם השלישי הרחק מאולפנים כשלרגליהם חול? הקטע של החול עבד לביץ בוייז,גם להם.

מאת חן הרלב. 18-06-2008
 One Giant Leap - One Giant Leap - 2002

במשך חצי שנה Jamie Catto (חבר להקת פייטלס) ו- Duncan Bridgeman הסתובבו במקומות  שהמילה מקדונלד זרה לחלוטין כמו: הודו,ואפריקה ומקליטים את שירתם של מיטב זמריי העולם השלישי.

Michael Stipe , Maxi Jazz , Todd Thomas ועוד, לאחר מכן הם משלבים הכל ביחד עם אלמנטים אלקטרוניים, מקצבים אתניים ונקודת מוצא שהעולם אחד הוא ומדהים הוא.

הדיסק הוא מאוד מגוון כמו עולמנו. הוא מתחיל בשיר Dunya Salam ומנחית אותנו נחיתה רכה באפריקה עם שירתו המדהימה של Baaba Maal (זה בסדר אתם לא אמורים להכיר). ברצועה השלישית יש שילוב מדהים של בין Michael Stipe עם Asha Bhosle.השיר נפתח במקצב עדין ולאט לאט מתפתח ל-jungle beats מהיר בזמן שהם משחקים פינג פונג בינהם עם שירה שמתגברת בהתאם ,מדהים. משם הדיסק מתפתח להמון סגנונות וצבעים ויש הרגשה שאתה ממש מטייל בעולם.

חוץ מזה שהדיסק משלב המון סגנונות מוזיקה,מקצבים,זמרים,ומיקסים מדהימים הוא גם בסיס לסרט מסע שצולם על שני היוצרים שטיילו ברחבי העולם ובנו פרוייקט שזכה להמון תשבוחות. אפשר להשיג את הסרט עם הדיסק ואפשר גם לחוד. 

בקרוב יצא הפרוייקט הבא של השניים ניקרא what about me, 

וואפילו שוחררה טעימה ראשונה מהחדש .

תגובות

  • אלבום גדול

    חשבתי שרק אני מכיר, אלבום ענק פשוט נותן תחושת חופש אני שומע אותו בימים שאני הולך לגלוש בים , זה מכניס אותך לנקודת רוגע בה אתה מתאחד עם גלים ים ודברים שאתה אוהב

    יניב אלמוזלינו, 25-12-2008 10:22