אלבומים

Counting Crows - August and Everything After - 1993

ערבבו קורט עצב וקורט שמחה מתוצרת San Francsico. התוצאה שתקבלו דיסק חורפי,עמוק וקודר .המתכון המלא בפנים

מאת חן הרלב. 17-06-2008
Counting Crows - August and Everything After - 1993

המצרכים: 50 גרם גיטרה, 50 גרם תופים, 40 גרם באס,300 גרם אדם דוריץ,500 גרם מילים

כל דיסק הוא בעצם מתכון, לוקחים חומרים ועדיף טובים, מערבבים הכל ביחד ומוסיפים קורט של קסם בתקווה שיצא טוב. לפעמים המתכון מאוזן והחומרים לא בולטים אחד על השני ולפעמים חומר אחד בולט יותר ושאר החומרים רק מלווים אותו, זהו המקרה בדיסק הזה. אדם דוריץ, סולן הלהקה וכותב השירים העיקרי הוא הסטייק שמסביבו אולי תמצאו קצת מלח ופלפל שנועדו רק להעצים את גדולתו.

כרגע אין לכם מושג על מי אני מדבר, אבל אני מבטיח לכם שכולכם מכירים את אדם דוריץ. תחזרו אחורה עשור, רובכם שמעתם אותו שיכורים באיזה מסיבה שהאלכוהול בה זרם חינם והיה בה איזה חדר לכל המוזרים שחיפשו משהו אלטרנטיבי. כנראה ששמעתם אותו אחרי אנוק ולפני rage against the machine ואני מאמין שאתם אפילו יודעים בעל פה את מילותיי שירו mr. jones ......מתחיל להישמע מוכר.....כן כן.. זה השיר שהיינו צועקים את מילותייו בצעקות. נפל האסימון, יופי, עכשיו תשכחו מזה כי השיר כמה שהוא נחמד, הוא לא מאפיין את הדיסק. ביצירת אומנות זאת הנגינה לא מדהימה, הדיסק לא יגרום לכם לפזז בריקוד כמו השיר ההוא, אבל המילים אוי המילים והצורה שאדם דוריץ שר אותם הם הסטייק הכי עסיסי בסצנת המשוררים המלנכולים, שכתבו שירים טובים עד שמצאו את האחת והיחידה. אדם כותב בצורה שנונה, חכמה, אפלה, שחודרת עמוק עמוק אם רק תורידו את המחסומים ותתנו לאדם להטיס אתכם למקומות אפלים, קודרים שמתאימים למזג אוויר חורפי שאי אפשר לצאת החוצה ויש לכם חבילת טישו ליד המיטה רק למקרה הצורך.

לא אשקר לכם, אני מזמן הפסקתי להקשיב למילים במוזיקה, לא ברור לי למה, אולי התבגרות אולי שלמות, אולי סתם נמאס לי, אולי אפילו נהייתי קליל. אבל דבר אחד בטוח, לעיתים מאוד רחוקות, כאשר מזג האוויר מתאים והרגש בגאות או שבעצם בשפל ושבא לי להזיז את הלב ולא את האגן, ברגעים כאלה יש רק דיסק אחד (יסלח לי בוב) שנכנס אלי לקומפקט, August and Everything After.

ובשביל שתבינו על מה לעזאזל אני מדבר קבלו ציטוט מתוך השיר round here

Step out the front door like a ghost into the fogWhere no one notices the contrast of white on whiteAnd in between the moon and you the angels get a better viewOf the crumbling difference between wrong and right.........

וזה רק הביס הראשון.............

תגובות

 • לא יודעת מי גאון יותר

  אתה או אדם דוריץ!! תמשיך בעבודה הטובה..

  מעריצה מס' 1, 21-05-2008 08:46

 • לעולם אל תשכח את הקורט...

  חן, כמו בדימוי הדיסק הטוב כך גם בכתיבה, מתכון בו יש ערבוב של חומרים, רעיונות ורגש שיוצרים בייחד יצירה שהיא כולה שלך! עם אותו קורט הקסם הקטן והחשוב שבלעדיו לא מקבלים תמונה (שוט בשבילך) שלמה. שמור על הקורט שכבר יש לך ותהנה מכל רגע בתהליך:)

  מישהי משומקום, 23-05-2008 11:40