אלבומים

Black happy day - In the garden of ghostflowers - 2006

לא ברור איך אפשר (אם בכלל) לקטלג את in the garden of ghostflowers לתוך ז'אנר מסוים. אבל אפשר פשוט ליהנות

מאת סער גמזו. 05-05-2007
Black happy day - In the garden of ghostflowers - 2006

In the garden of ghostflowers הוא שיתוף פעולה מוזיקלי בין 2 מהשמות הגדולים של עולם האסיד-פולק. טרה ואן פלאוור שמגיעה מ-lycia וטימוטי רנר מ-stone breath מרכיבין יחד דואו הזוי להפליא.

באלבום הם מבצעים שירים מסורתיים מימי הביניים וגם כמה שלהם אבל נדמה שהמילים ואולי גם המוזיקה מפנים כאן מקום להגשה ולהפקה. ההרמוניה הקולית ביניהם מייצרת למאזין מעין מתח עדין ונעים בו הוא נע בין לפיתה מוזיקלית של התודעה לבין ליטוף דיסוננטי של ההכרה. ייתכן מאד שלא ממש הבנתם על מה המשפט האחרון מדבר אבל אין באמת דרך לתאר איך האלבום הזה נשמע. הכלים מפיקים צלילים מסונטזים ומעובדים, הקולות נארגים במעין הרמוניה מכשפת, הפסיכדליה המינימליסטית נשזרת ביניהם והתוצאה הסופית היא גירסא מוטרפת של ימי הביניים.

ואן-פלאוור ו-רנר, שניהם אמריקנים, מחברים בצורה מרתקת בין החומרים האירופאים והפרשנות האמריקנית. הצליל שהם מפיקים מסקרן ורוב הזמן לא ממש ברור מהבדיוק מנגן שם ברקע. אם שמעתם פעם את הרכבי המקור של השניים ואתם מדמיינים את האלבום כמפגש של שני הסגנונות אתם צודקים. לא ברור לי בדיוק לאיפה מקטלגים כזה אלבום. אסיד-פולק? ניו-פולק? אפוקליפטיק-פולק? ואם כבר פולק, איפה שוכן העם הזה של הפיות, הגמדים, האבירים והמכשפות?

יכול להיות שלא שמעתם שום דבר דומה לזה בעבר. יכול עוד יותר להיות שזו הסיבה לשמוע את זה.

תגובות

  • שמע\קרא

    מחמם את הלב לראות שבסוף הדיסק הזה הגיע לכאן... צודק.

    ליריקס, 16-05-2008 16:13