אלבומים

Tunng- Good Arrows- 2007

לחנים רכים מתנגשים עם טקסטים הזויים, חוטי גבינה מותכים וכדורים חיים. האלבום השלישי של Tunng שווה פגיעה ישירה. לונדון זה בעצם כאן.

מאת מיכל חי. 21-05-2008
Tunng- Good Arrows- 2007

Good Arrows הוא האלבום השלישי, והפולקי ביותר עד כה, של Tunng להקת הפולקוטרוניקה (פולק עם אלקטורניקה- ממש כך) הבריטית. האלבום מורכב ממצבים יומיומיים וסיזיפיים המטופלים באופן די מפתיע בקלילות של סוכריות קופצות- לא מהסוג הנדבק בשיניים.

נגיעות האלקטרוניקה הן עדינות והמוזיקה הרכה מתנגשת עם טקסטים הזויים, שורטים ומלאי הומור. Tunng איכשהו גורמים לי לתהות על קנקנם של מהלכים גלובליים, על דמיוני לכבשה הבריטית היושבת לה אי שם בפאב, על רשתות מסחריות... על כוח עבודה... על מטוסים... על התפשטותן של מגפות... מדובר בעוד להקה שהתחילה את דרכה במרתף רחוק וטחוב.

אולי זה מסביר את הכל- אם אני לא טועה, קצת מצוקה ועבודה קשה, לא עשתה רע למוסיקה של אף אחד.

כשהמוסיקה של Tunng באויר, גם אני יושבת לי לרגע במסדרון של A&E ,אי שם בערבות לונדון האפרוריות עם הראש בין הידיים והחיים הם שבריריים לי כמו חוט גבינה מותכת על פיצה.

אחד השירים היפים והמעניינים ביותר באלבום הזה- Bullets מסתדר היטב עם מוסר העבודה הדי- גבוה (כך מסתמן) של הלהקה הזאת. בשיר, הם תופסים כדורים חיים בשיניים ואומרים שאם יודעים איך, זוהי מלאכה קלה. אבל... בגבעות, לפני הזריחה משהו השתבש, יודעי הדבר שהיו אמורים למסור להם את סוד תפיסת הכדורים, פיזרו אותו לשישה חלקים ועכשיו הם לא זוכרים כלום.

לכן בסיזיפיות ראויה לשמה, ולא מעט מוסיקה קופצנית, הם חותכים בכל יום את האצבעות, פורסים את העצמות סביב השולחן בלילה, ושופכים את הקרביים והדם לפני השינה.

שמות השירים של Tunng הם קצרים כמו ירייה והמילים והלחן המדויקים שווים, גם אם צריך ללבוש לכבודם שכפ"ץ. לא איכפת לי להסתכן בפגיעה ישירה ו- God save the queen, קצת מצוקה לא עושה רע לאף אחד.

תגובות