אלבומים

Fiona Apple - Extraordinary Machine - 2005

האלבום המצויין והגנוז של פיונה אפל מעלה תהיות מצפוניות. נראה שגם פיראטים הם בני אדם.

מאת מיכל חי. 27-03-2008
Fiona Apple - Extraordinary Machine - 2005

הדיסק הנוכחי נפל לידי בנסיבות לא חוקיות בעליל. נדמה לי שבסתיו 2005- גונבו לאוזני שמועות על קיומו של אלבום חדש של פיונה אפל. כהרגלי הלא קבוע, אך הפסול מאוד, בקודש של להקות שאינן מקומיות, תחילה הורדתי את האלבום מאתר לא חוקי. היה זה אחד האלבומים הטובים ביותר ששמעתי. השיר " "Not about love לו האזנתי ברציפות במשך שבוע, התערבב היטב עם עוד איזה זוגיות כושלת. החלטתי. רציתי צלופן וחוברת וגרפיקה. רגע לפני התשלום הגורלי בחנות המקוונת לחצתי על דוגמיות ההשמעה. סתם כך בשביל הכיף. לא הבנתי דבר- לחצתי שוב ושוב על הקישורים ותהיתי לעצמי האם איבדתי סופית כל קשר למציאות. האם הזיתי הכל? האם עוד מערכת יחסים שיבשה לי לרגע את האחיזה?

השירים ששמעתי במערכת היו אותם שירים רק בעיבודים דביקים ואיטיים. חלקם דומים מאוד לאלו שהכרתי. חלקם שונים לגמרי. מה שלמדתי משיטוט באינטרנט היה מטריד. עקב חוסר מסחריות גנזה חברת התקליטים את Extraordinary Machine מלא התעוזה, לטובת עוד איזה צנונית צפויה ומיובשת. מסתבר שלאחר דרמות לא קטנות הקליטה פיונה אפל את רוב שירי האלבום מחדש ורק אז הוא הוצא.

צר לי פיונה. נעמו לי תקליטיך מאהבה, אבל איך לעזאזל נתת לדבש הניגר הזה להיעלם מן העולם? בעולם אחר וקדמון בו מנועי ההורדות הפיראטיים לא היו קיימים, מעולם לא הייתי זוכה באור מן ההפקר. ותודה לE- Mule שהביאוני עד הלום. כבר כמה שנים שExtraordinary Machine - הגנוב והגנוז מלטף לי את האוזניים כשאני שמחה או עצובה, ביחד או לבד. פיונה - אני לא פיראטית, יפתי, גם לא שודדת, אלא שלעיתים אני מעדיפה את האכזרי והקשה להשגה. חרף השאלות המצפוניות הנדרשות אשר עלו במוחי, ויתור על סוכריה חמוצה מרירה עבור מסטיק בזוקה די לעוס, היה פשרה כואבת מידי. טרם הבשיל הזמן לפשרות כואבות.

תגובות