אלבומים

Metallica - Master Of Puppets - 1986

אלבום מעצב ילדות. נמרוד רידר נפגש עם אדון הבובות בגיל צעיר

מאת נמרוד רידר. 23-04-2007
Metallica - Master Of Puppets - 1986

"איזה מגניב הרעש שעושה הגיטרה החשמלית", אני הרי בן 9, לא מבין בכלל במוסיקה, אבל שומע את אחי מתאמן על גיטרת ה ESP השחורה והמבריקה שלו את מה שלימים התברר כרצועה מספר ארבע באלבום (welcome home [sanitarium]). על רצפת חדרו מפוזרים כל מיני דיסקים עם שלדים מגניבים וזומבים צבעוניים וגולגלות. שאלתי אותו מה הוא מנגן אז הוא אמר - "מטאליקה" - והשאר היסטוריה.

מיידית הבחנתי בכארבעה אלבומים של הלהקה באוסף המכובד של אחי. התמכרתי למטאליקה. גדלתי עליהם, כל החדר שלי היה מלא פוסטרים, הקלטתי ראיונות, קניתי מגזינים, ולא הפסקתי לשמוע אותם.לדעתי, ולדעתם של מבקרים רבים, האלבום הנ"ל הוא הטוב ביותר של הלהקה, ואולי אפילו (ובזהירות רבה) אלבום ההבי-מטאל הטוב ביותר בכל הזמנים.

ג'יימס הטפילד הרדנק כבר לא ילד בן 18, והוא עצבני מתמיד, שר לנו על סמים, פחד, טירוף, ומפלצות, כאשר אליו מתחברים קירק האמט עם הגיטרה השרירנית שלו, לארס אולריק, המתופף הנורדי הזועם והבאס של ג'ייסון ניוסטד שרק הצטרף ללהקה לאחר מותו של קליף ברטון. סאונד שמן, אגרסיבי, מלא אנרגיה - כמוני.ההערצה שלי למטאליקה נמשכה כל תקופת גיל ההתבגרות עד שלבסוף הם נהפכו לחבורה של קוקסינלים ממוסחרים שמתאפרים ושרים בלדות (כאשר האלבום LOAD הנוראי יצא) וחתכתי מהם, והצלחתי להתפתח לכיוונים אחרים. אבל בכל זאת, הם מבחינתי המנטור שעיצב והשפיע על המסע המוסיקלי שלי, והאזנה לחומרים הישנים שלהם מחזיר אותי לתקופת הילדות התמימה והטובה.  

תגובות

  • תיקון טעות

    קליף בארטון הוא הבאסיסט הגאון שמנגן באלבום ולא ג'ייסון ניוזטד ההומו שהצטרף אלבום אחד מאוחר יותר.

    ל, 05-06-2008 00:19

  • לכותב

    לגבי הסוף שאמרת, אתה באמת צדקת לגבי זה שהם הפכו להיות קוקסים, אבל בכל זאת הם הוציאו אלבום חדש אם ייצא לך לשמוע, קוראים לו death magnetic הם ממש חזרו לת'ראש

    עומר שי, 11-09-2008 07:03