אלבומים

Texas Faggot - Petoman's Peflett - 2000

היי אתה! כן, אתה, האם חשבת שכשתיכנס להמלצה זו תשתנה תודעתך מקצה לקצה? שכל מה שהיכרת עד עכשיו עומד להשתנות?

מאת נמרוד רידר. 01-06-2008
Texas Faggot - Petoman's Peflett - 2000

כששואלים לדעתי מהו האלבום המשפיע ביותר בעולם הפסיי-טראנס, אני מייד מדקלם את האלבום הנ"ל. פשוט אין מה לעשות, הסאונד שהוא הביא עימו הוא משהו ייחודי, שלא נשמע מעולם בעבר, ואף עומד במבחן הזמן עד היום (!). אפשר לומר כי זהו ה"דרק סייד אוף דה מון" של הז'אנר, ובהמשך לאנלוגיה זו, ניתן לומר כי "טקסס פאגוט" הם ה"פינק פלויד" של סצינת הפסיי-טראנס - אותו ז'אנר טראנס מתוחכם יותר, אינטיליגנטי יותר, שמכוון קודם כל להשפיע על הראש, על המח, על הדמיון, ורק אז להיות מתועל לשאר חלקי הגוף בצורה של ריקוד - ו-TF מגדירים לנו את הז'אנר הזה מחדש באלבום זה.

אז מה הופך אותו לכזה מיוחד? שלישיית TF הפינלנדית, הלא הם טים ת'יק (טימו), פנטי סלייר ופרנסיסיוס פאגוט עושים מוסיקה אלקטרונית מחתרתית כבר מתחילת שנות ה-90, והפכו לאחד מההרכבים המובילים והמשפיעים ביותר בסצינת הפסיי-טראנס. מהנדסי הקול האלה הם חבורה של פאקינג הילביליז, עם גישת PUNK מובהקת, היוצרים בייסליין גרובי מאין כמוהו, צלילים מטורללים וסימפולים מבדרים, ומבשלים הכל בתוך קדרה של פסיכודליה אגרסיבית מתובלנת היטב, אין יור פייס, בדמות אלבום זה. 13 טראקים מובאים לשלמות, שמאחורי כל אחד ואחד מהם ישנו סיפור עמוק, מפותל, אפל ומורכב. 13 עולמות מעוותים, מוטרפים, קסומים, מהפנטים. 13 סיבות לצעוק, לרקוד, לתפוס את הראש, לחייך!

להשתמש בזהירות....

תגובות

 • ביקורת מעולה!

  אכן חיי השתנו מהאלבום הזה :) אפילו כתבו על האלבום החדש שלהם עכשיו בדי ג'יי מגזין היית מאמין?

  אלינור, 04-06-2008 23:54

 • תגובה לכתבה

  לאורך שנותיי בפסיי (מעל עשור) שמעתי מאות אלבומים, ואפילו כשאני מפשפש במה שנשאר מהתאים האפורים במוחי, קשה לי להגיד שזה האלבום ששינה או גיבש את דעתי (שכבר היתה קיימת ) על ז'אנר הפסיי. אלבום סה"כ טוב עד ביינוני, אבל לא יותר מזה. אם בשנת 2000 עסקינן, אלבום שהשפיע עלי הרבה יותר היה Space Buddha הראשון, או Divine Design המיתולוגי והמעולה של Electric Universe

  Avocious, 07-06-2008 23:32

 • נמרוד יא שועל מה עם היאכט קלאב?

  יאכט קלאב, 08-04-2010 16:38