אלבומים

OLD MAN RIVER - Good Morning - 2007

אלבום ראשון של אוהד ריין ישראלי/אוסטרלי מוכשר עם דיסק ראשון שעוטף אותך בשלווה ואופטימיות

מאת דביר צברי. 21-04-2007
OLD MAN RIVER - Good Morning  - 2007

GOOD MORNING הוא האלבום הראשון של אוהד ריין הידוע בשם הבמה- OLD MAN RIVER שיצא ב-2007. ישראלי אוסטרלי שגדל באוסטרליה עשה שירות צבאי בארץ וחזר לאוסטרליה אחרי שטייל כשנה בהודו. ההיסטוריה המוסיקלית שלו חובקת עולם ועוברת בשלוש יבשות, אוהד ריין החל את הקריירה המוסיקלית בישראל במספר להקות פסיכודליות. בשלב הבא עבר לניו-יורק ולסצינת האנדרגראונד בתפוח הגדול. גולת הכותרת של שהייתו שם היתה תפיסת מדרכה בסנטרל פארק, עצימת עיניים ושירה של Strawberry Fields של הביטלס. כשפקח אותן, ראה את יוקו אונו עומדת מולו ומחייכת. מניו-יורק עבר להודו, שם למד נגינה על הרמוניום וסיטאר, שעזרו לו בהמשך לשלב מקבצים מזרחיים ברוק שיצר.

לבסוף התמקם בסידני, אוסטרליה. שם חבר לשני ישראלים אחרים, עידו ונדב קאהן מהלהקה המקומית גלביסון. שיתוף הפעולה שלהם התבטא במסעי הופעות משותפים, כמו גם הקמת להקה בשם Nations By the River (יחד עם לוק סטיל מהסליפי ג'קסון). הלהקה הוציאה אלבום בכורה בשם "Holes in the Valley" ב-2004. באותה שנה יצא גם אי.פי הבכורה של ריין, Sunshine. האי.פי זכה להצלחה גדולה באוסטרליה, עד כי חברת Bonds האוסטרלית בחרה בשיר הנושא כרקע לסרטון פרסומת שלה. עם צאת האלבום יצא למסע הופעות בארה"ב, בהן אירח את יעל דקלבאום וקרן אברץ מהבנות נחמה.

באלבום אפשר למצוא את השיר - LA שכששומעים אותו פשוט מתחילים למלמל את ה-LA בלי הפסקה והחיוך לא יורד מהפנים (בדקתי זה באמת ככה) או השיר LONG WAY FROM HOME שמכניס אותך למעין נירוונה.

האלבום יוצר מעין תחושת הנאה ורגיעה עם זיק של חיוך ולא פחות חשוב תחושה של אופטימיות מרגיעה.

תגובות