אלבומים

Masaladosa - Chil Aum - 2005

מסלה דוסה הינו מאכל שמקורו בדרום הודו. ניר אביבי ממליץ דווקא על המוזיקה.

מאת ניר אביבי. 22-04-2008
Masaladosa - Chil Aum - 2005

בעת שהותי בהודו ובעיקר בדרום הודו ביקרתי במקומות מתוירים יותר ומתוירים פחות. קשה להסביר את ההרגשה הנפלאה הזו של להגיע למקום זר לחלוטין, שאדם לבן עוד לא ביקר בו ולראות מראות חדשים, אנשים שונים ממה שהכרת ,מנהגים אחרים ואיך לא ? מאכלים שונים. אני זוכר שהגעתי לכפר קטן שנקרא :hognekal במדינת הדרום -טמיל נאדו, הכפר היה באמת מרוחק ומבודד ולא במסלול של התייר המערבי- ההגעה הצריכה נסיעה של כיומיים שלמים מהעיר הגדולה בנגלור והחלפת 4 אוטובוסים מקומיים בדרך. הגעתי לשם עם עוד שני חברים שטיילו איתי,החלטנו באיזשהו שלב שאנחנו מצביעים על כפר במפה באופן שרירותי ונוסעים אליוו. הוגנקל יצא ואנחנו אחריו. כבר באוטובוס תפס אותנו אחד המקומיים והפציר בנו בשפת הסימנים ללון אצלו. הוא לא הותיר לנו ברירה וכשירדנו הוביל אותנו לביתו הקט עם אשה וילד אחד-גילינו שהו היה אחד מנכבדי הכפר.

המקומיים לא ידעו מילה באנגלית ובמשך השבוע ששהינו שם גנש (בכיר הכפר) הכיר אותנו לכולם ואירח אותנו בצורה יפהפיה -למרות שלא ידע מילה באנגלית והיה לו איזה עניין לא דיבור עם המילה CHICKENשעליה היה חוזר מפעם לפעם (רק אח"כ גילינו שעיסוקו המרכזי הוא גידול תרנגולות לאכילה).דיברנו רוב הזמן עם הידיים ובעזרת נהימות שונות ומשונות הצלחנו לתקשר. בכפר הייתה מסעדה קטנה אחת שבה אכלו כל הגברים - עלי בננה במקום צלחות, כמובן שאין סכום, ותיבול חריף חריף שבא לבכות. לא היתה דלת ולא מקרר והחום היה 45 מעלות עם לחות בלתי נסבלת. מה תרצו להזמין שאל המלצר בהודית שלא הבנו, ואנחנו הצבענו כולנו על השולחן שלידנו - מאין גליל חום ארוך ומשונה שבתוכו נראית תערובת תפוחי אדמה מתובלת להפליא. מסלה דוסה המלצר חייך ונענע את הראש מצד לצד. מסאלה דוסה הסכמנו חייכנו. הטעם היה נפלא, הסבירו לנו אח"כ שזה בעצם קמח עדשים מעורב עם אורז ותבלינים שונים , מטוגן בשמן עמוק וצורתו ארוכה להפליא ומסולסלת. התיבול בפנים היה חריף מאוד שבא לבכות. והמחיר היה מצחיק- 2 שקלים בלבד (כולל קינוח).

ועכשיו להרכב. מסלה דוסה הוא הרכב צרפתי שלוקח את הקצב והכלים ההודים, מתבלן אותם בצ'טני,אלקטרו,צ'ילי,דאב, מסלה,קלאסיקה הודית וקארי .הדבר היפה באלבום ובהרכב בכלל הוא השילוב המוצלח של מזרח ומערב עם צלילים מהודו ונפאל (סיטאר,טבלה וכו') והשילוב שלהם עם הדאב והאלקטרוניקה. פעם ראשונה ששמעתי אותם הייתי בשוק- סוף סוף משהו חדש ומרענן שלוקח את הקלאסיקה ההודית וממש מכניס לה ביטים חדשים, קצב שונה ומגוון וכמובן- אפשרויות צלילה מדהימות. מאסלה דוסה מחזירים אותי לתקופה טובה ולזכרונות מקסימים שעושים חשק לטוס מכאן הישר לדרום, ולמצוא איזו דאבה טובה (מסעדה הודית עממית) ולשבת על צלחת של המאכל המדהים הזה.

כולי תקווה שהלהקה תוציא בהמשך עוד הרבה אלבומים ותמשיך ככה.

מומלץ ביותר

תגובות