אלבומים

Hanne Hukkelberg - Rykestraße 68 - 2007

היוצרת הנורבגית ש"מנגנת מהמטבח" באלבום שני שלא נופל מהראשון (שהוא, אם כבר שאלתם, מעולה). כל הכבוד לה

מאת ניר גורלי. 08-04-2008
Hanne Hukkelberg - Rykestraße 68 - 2007

האמת שתכננתי בכלל לכתוב על אלבום הבכורה שלה little things ולציין כבדרך אגב שגם האלבום השני מצויין, אבל כשנתתי לשני האלבומים שמיעה חוזרת פתאום היה לי ברור שזה יראה אחרת. האנה (חנה?) האקלברג זמרת נורבגית צעירה זכתה לתשומת ליבו של עולם האינדי עם צאת אותו אלבום בכורה אך נראה שלאלבומה השני הטוב לא פחות, הגיע רק מי שבאמת התאמץ. ה"מאמץ" כמובן משתלם. למי שזו היכרות ראשונה עם הזמרת אפשר להציג אותה כנציגה הסקנדינבית לגל הסינגר-סונגרייטריות שתקף אותנו בשנתיים האחרונות, ולטעמי המיוחדת שבהן (תאכלי אבק ג'ואנה ניוסום!). באופן כללי היא מומלצת לכל מי שאהב/ה את רג'ינה ספקטור או פיונה אפל.

לצורך הקלטת האלבום השני עברה לברלין לתקופה של כחצי שנה (האלבום קרוי על שם הרחוב). השירים קצת פחות ג'אזיים, קצת יותר קודרים, אך עדיין בסגנונה המובהק. ידידה הגדירה אותו מצויין, "זה נשמע כאילו הרגע התעוררתי והיא מנגנת לי מהמטבח תוך כדי שהיא מכינה לי ארוחת בוקר מפנקת". תשמעו תבינו. מאחורי אסופת שיריה המקוריים מתבלט קאבר לשירם של הפיקסיז break my body שמראה לאיזה רמה קאבר כנה ואינטליגנטי יכול לקחת שיר. עם צאתו, האלבום זכה בגראמי של הנורבגים תחת קטגוריית "open class" . ואכן קשה להגדיר אותו- אלקטרוני? פולק? ג'אז? יש בו מהכול ועל כן הייחוד של הזמרת הנהדרת הזו. לסיום רק אציין שהאקלברג הינה בוגרת האקדמיה למוזיקה של אוסלו. סתם שידעו כל בוגרי "רימון" שבינינו, אפשר גם אחרת.

תגובות

  • תנו דוגמא!!

    איפה איזה קטע להרטיב קצת את האזניים? אין איזה צליל לרפואה? זרקו עצם, פרגנו קצת!! *האמת-זה בשביל כל הממליצים באתר, אבל כשמדובר בהאקלברג זה פי כמה מכאיב. תודה מראש:)

    הדסה, 16-02-2009 14:57

  • השלישי שלה בדרך

    עוד רגע כבר יוצא השלישי שלה!

    איתן , 09-04-2009 12:58