אלבומים

Faith No More- King For A Day Fool For A Lifetime - 1995

Faith No More באלבום אולפן רביעי יחד עם מייק פאטון בתור סולן (שהקנה להם את שמם העולמי) מוציאים אלבום רוק נקי, חזק, ומדהים

מאת איתי דרוג. 30-11-2008
Faith No More- King For A Day Fool For A Lifetime - 1995

היכרות ראשונה עם האלבום ואני מבולבל, המום, לא ברור איך לעכל את כל הצלילים שהרגע שמעתי. מנסה האזנה נוספת.... עדיין, יש כל כך הרבה כוח במוזיקה ובקולות שאני מנסה להבין, אני אוהב את זה? מחבב? רוצה לזרוק ולא לשמוע יותר לעולם? מה שבטוח ברגע שאלבום כלשהו גורם לכאלו הזיות בשמיעה ראשונה, שנייה (במקרה שלי עד היום) סימן שצריך לתת לו להתנגן עוד ועוד.

עד היום זהו אחד אלבומי הרוק החזקים בסצנת הגראנג' ורוק מעורבב עם טיפונת היפ הופ. האלבום נותן חוויה כמו בפעם הראשונה של נער בן שמונה-עשרה שהחליט ללכת לבר אמיתי במקום לשבת עם כל החברים שלו על הספסל בשכונה.הוא נכנס למונית בידיעה שהערב הוא הולך להשתכר, וישר אומר לנהג: "קח אותי למקום הכי מופרע שאתה מכיר בעיר". שנייה אחרי שנכנס הוא מתקשה למצוא את מקומו וכל הקבועים דוחקים אותו לפינה - הרעש, המחנק, והצפיפות עוטפת אותו בבהלה והוא לא מצליח להבין מה לעשות.

עם הזמן כבר אין את התחושה המעיקה של הבלגן, הילד התרגל ,מיד מתחיל לבדוק את גבול היכולת וחופר לעצמו קבר.... שותה ושותה ושותה ושותה ואחרי שסיים להוריד את הליטר הראשון והאחרון להערב הוא מתיישב שיכור  (אחרי הכל פעם ראשונה) ליד הבחורה הכי פחות מטושטשת בבר ומרגיש כמו מלך ליום אחד, אבל כמובן שהוא מתנהג כמו אידיוט. בסופו של דבר הוא מוצא עצמו מתעורר בבית ליד דלי מלא בקיא, מכוער על הבוקר, אמא שלו צועקת עליו על שהשתין על מגבת הידיים של השירותים ושטף ידיים ופנים באסלה, ויש לו כאב ראש ובלבול עצמי שלא היו מביישים את משתתפי כוכב נולד אם היו מבקשים מהם להיות יצירתיים ולכתוב משהו בעצמם שידבר אל הקהל האלטרנטיבי.

ואחרי כל אלו אותו נער צעיר שלנו שכבר אינו מרגיש תמים כמו שהיה.... יודע, מחר בערב הוא יוצא אל אותו הבר. אבל, אחרי שיבין שאמא שלו תקרקע אותו בגלל שהאכיל את החתול בפאה הנוכרית של אביו (אל תשאלו אותי למה, אני עדיין מנסה להבין איך הוא השתכר מכוס בירה) רק אז הוא יחליט פשוט להישאר בבית ולהקשיב בפעם הראשונה לאחד אלבומי הרוק הטובים ביותר שאי פעם נעשו, אז הוא ייזכר בשיגעון שהיה לו רק זמן קצר לפני.

תגובות

  • King for a day fool for a liftetime

    it's my motto in life great album but I still think the real thing is FNM best album ever

    Alter-Nate, 01-12-2008 22:39