אלבומים

Sigur Rós - Ágætis byrjun - 1999

ההתחלה הטובה של סיגור רוס היא פנינה איסלנדית ללילה עצוב

מאת און פומרנץ. 25-03-2008
Sigur Rós - Ágætis byrjun - 1999

קל לאהוב מוזיקה כשמבינים את המילים שהיא מכילה. מצד שני ברגע שעוברים את המחסום הרגשי בין אדישות לאהבה כשמושא הרגשות הוא מוזיקה שאת המילים שלה לא מבינים, החיבה הבסיסית גדולה הרבה יותר מזו של הסוג הראשון כי כאן המוזיקה משחקת תפקיד.

אלבום זה, Ágætis byrjun ("התחלה טובה" באיסלנדית), הוא אלבום הביכורים של הלהקה ומהווה שער כניסה חשוב של המאזין לעולם שלה.הם משתמשים בכלים מעולם הרוק בצורות לא קונבנציונליות מה שמביא לתוצאה שקשה לתאר בצורה מילולית.אהוב עלי במיוחד השיר השני באלבום (שאת שמו לא אכתוב כי זה יהיה מיותר ובלתי אפשרי לביטוי אלא אם אתם ביורק).שיר נוסף ראוי לציון הוא Olsen Olsen (רצועה מספר שמונה) המייצג את הכיוון הכללי של הההרכב בצורה מושלמת, ומתקדם בעליה מתונה לעבר סוף טוב. השיר אגב, נכתב כולו בג'יבריש שהומצאה על-ידי סולן הלהקה Jón Þór Birgisson.

גם השלישי באלבום בו נעשה שימוש בכלי מיתר בצורה פלינדרומית, כלומר, ניתנת לניגון מהתחלה עד הסוף ולהפך, מגניב ביותר.ובקיצור אלבום של מלודיות מקסימות שנועדו להעביר לכם את הנופים של איסלנד דרך מוזיקה ייחודית וענוגה.

ולמי שרוצה להתחיל דווקא מהסוף , לאחרונה הוציאה הלהקה סרט דוקומנטרי הנקרא Heima ובו מובא הסיפור שלה בשילוב מונות מסיבוב ההופעות של 2006 לצד גרסות מלאות של השירים.

תגובות

  • להקה מדהימה

    מתי מביאים אותם לארץ ? ? ?

    מעריץ, 26-03-2008 23:18

  • להקה אדירה וממליץ גם...

    לשמוע את האלבום המדהים TAKK שבוע טוב!

    קרפדה, 24-08-2008 02:01