אלבומים

Richard and Linda Thompson - I Want To See The Bright Lights Tonight - 1974

ריצ'ארד ולינדה ת'ומפסון במאסטרפיס ראשון שפותח את הקריירה המשותפת, צלילה למעמקי המלנכוליה של הבריטים הקרירים.

מאת יאיר יונה. 18-03-2008
Richard and Linda Thompson - I Want To See The Bright Lights Tonight - 1974

ריצ'ארד ת'ומפסון הוא אחד המוזיקאים האהובים עלי ביותר. כגיטריסט וחוליה חשובה מאד בהרכב הפולק-רוק Fairport Convention למשך חמישה אלבומים, צבר ת'ומפסון מעמד מאד גבוה של מוזיקאי מכובד. הוא :

1. לא נשמע כמו אף גיטריסט על כדור הארץ

2. אוכל את 99.9% מהגיטריסטים על כדור הארץ

3. הוא סונגרייטר מבריק.

השילוש הקדוש הנ"ל שבא לידי ביטוי באלבומיהם של הפיירפורט קונבנשן, בנה רף ציפיות מאד גבוה לאלבום הסולו הראשון שלו Henry The Human Fly, שלא בדיוק זכה לתגובות אדירות.

במהלך הזמן הזה, פגש את לינדה, שהפכה להיות אשתו והשניים הוציאו יחד את אחד התקליטים החשובים ביותר של כל הזמנים בז'אנר - I Want To See The Bright Lights Tonight, בשנת 1974.

האלבום כלל שירים שריצ'ארד כתב בעיקר, כאשר לינדה הייתה יותר על תקן מבצעת ומוזה. מדובר בקולקציית השירים הטובה ביותר שת'ומפסון כתב לאלבום שלם, כאשר כל שיר פה הוא פנינה וכך מתקבל לו מאסטרפיס ראשון. ראייתו המלנכולית של ת'ומפסון ותפיסתו את העולם כמקום די מדכא, ביחד עם סאונד הגיטרה המאד ייחודי לו, הופכים את האלבום למסע נפש מרתק בתוך חייו של יוצר ובתוך דילמות זוגיות המוסתרות היטב כמטאפורות על החיים. שירים כמוWithered and Died, The End Of The Rainbow ו The Great Valerio הם המחשה טובה לסגנון הכתיבה הייחודי של ת'ומפסון שמחזיק אפלוליות ואופטימיות בעת ובעונה אחת. השניים המשיכו להוציא אלבומים יחד, חלקם מעולים וחלקם נפילה שאין דוגמתה, אבל למעשה הם לא הצליחו להוציא אלבום שמתקרב ברמתו לזה, עד שנת 1982, כשהנישואים שלהם היו בשלבי פירוק מתקדם, והשניים הוציאו את Shoot Out The Lights - מאסטרפיס שני.

מייד אחר כך, ריצ'ארד המשיך לקריירת הסולו שלו שממשיכה עד היום בהצלחה מאד גדולה, ופתח אותה באלבום הופעה חיה מרגש

תגובות