אלבומים

James Zabiela - Four 2 Parts 0-4 - 2005

ההוכחה היחידה שבאמת שכנעה אותי שעצלנות לא משתלמת...

מאת נדב אגמי. 02-02-2008
James Zabiela - Four 2 Parts 0-4  - 2005

מצחיק, אבל את אחד המשפטים שהכי השפיעו (ועדיין משפיעים) עלי אמרה לא אחר מאשר הכדורסלנית הישראלית הראשונה שזכתה לשחק (נו טוב, להירשם) בקבוצת WNBA. שנשאלה על יכולתה למרות חסרונותיה הגופניים הניכרים מול יריבותיה האמריקניות אמרה בפשטות - "קבעתי לעצמי חוק - שאף אחד לא יעבוד יותר קשה ממני".  

אז זהו, שבניגוד לשי דורון, לג'יימס זביאלה (מבוטא זאבילה על ידו ועמיתיו, אגב), יש יותר כישרון במוקוסים שהוא מוציא מהאף מאשר רוב הדיג'ייז שנמצאים מעליו בכל רשימה או דירוג. מספיק לעשות חיפוש קטן ביו-טיוב (נסו ג'יימס זביאלה ומיקסר... לא תתאכזבו). הוא שולט ומשתמש בסטים ובטראקים שלו בכל פיטצ'ר אפשרי. סקרטצ'ינג, אפקטים וכל השאר. ההבדל הוא שעל אף שהוא עושה זאת טוב מרוב הקולגות, הוא לא נופל בטעות הנפוצה של OVER-DOING. הוא עושה את זה בטעם. בהרבה הרבה טעם.

והוא גם פי אלף יותר חרוץ מהם. דוגמה?

לפני כמה שנים, הוציא ג'יימס זביאלה בתחנת הרדיו האינטרנטית PROTONRADIO (בין היתר) סט המחולק ל-5 חלקים בני שעה כל אחד. השם לא ברור, FOUR 2, הטיימינג היא לא קשור, וכל מה שהייתי צריך לעשות זה להירשם לאתר ולהוריד.

עסקת חיי.

5 סטים, כולם עדכניים. מסט פריסטייל, רגוע ועמוק לסטים בועטים חוצי ז'אנר סגנונות ותקופות לרבות מאש-אפים וטרקים מקוריים, וכל מה שיש לדי-ג'יי קצת יותר חרוץ מהאחרים להציע. יש כאן יותר מכל מה שתשמעו בכל סט אחר. יותר טרקים, יותר אפקטים, יותר יצירתיות. פשוט יותר.  

מה היה שם? מסט פותח (Zero Rendered) שמתחיל עם נאום הFitter Happier של רדיוהד, ועובר כמו משי מסילקון סקאלי, דרך פוניק, מובי, ומסתיים בDead to the World עוצר הנשימה של רויסקופ (זה השיר שאלוהים משמיע לך לפני שהוא מראה לך את החדר בגן עדן, עלי). ונגמר בחלק הרביעי שמסתיים עם דפש מוד ויואן פירסון במאש אפ של המאסטרו. באמצע יש פשוט יותר מדי ל-300 מילה (ניים דרופינג קצר - ג'ון טחאדה, מארק רומבוי, לוצ'יאנו, אנת'וני רות'ר, LCD סאונד סיסטם, ג'אסטין רוברטסון, סטרץ' & וורן, וויל סאול, ועוד באמת שהמון וכולם טובים). זאבילה משתמש בכל אחד מהסטים כטרק אחד מחמישה. שמרכיב את הסט הגדול. פס-קול מושלם לנסיעה לאילת לדוגמה (כולל עצירה). הוא עולה, יורד, משהה, מרים, מנחית... ה-כ-ל.

בקיצור, אני מקווה שעד שהגעתם לכאן, לפחות אחד מהחלקים (תתרכזו בקצוות 0 ו-4 מטמטמים...) כבר אחד או שניים מהחלקים כבר יושבים אצלכם על ההארד-דיסק. זה חינם, זה מותר, וזה התמורה הכי טובה שתקבלו עבור 0 שקלים בזמן הקרוב.

תגובות