אלבומים

Dark Summer – Who Murdered Lynch? - 2007

הכיוון המוזיקלי של האלבום יחד עם אופי הסאונד מצרף את הדיסק לשלל הרליסים בתת-זרם ההולך ומתגבש של טראנס שמתבסס על מוטיבים של סרטי אימה. הוסטל-טראנס.

מאת ירון אשכר. 28-02-2008
Dark Summer – Who Murdered Lynch? -  2007

מתיה דולנץ' הוא האיש שעומד מאחורי הפרוייקט דארק סאמר מסלובניה. מתיה התחיל את דרכו במיקסוס סטים של פרוגרסיב בתחילת המילניום והתקדם עם הזמן לכיוון היצירה. תוך התנסות בכתיבת מוזיקה טעמו המוזיקלי השתנה לכיוונים היותר אפלים ופסיכדליים של הטראנס. בשנתיים האחרונות ההשקעה של מתיה החלה לשאת פרי, כשרצועות שלו מופיעות במספר דיסקים ובהוצאות דיגיטליות.

"מי הרג את לינץ'?" הינו איפי של שלושה קטעים מדארק סאמר ששוחרר בנובמבר 2007 בלייבל הקנדי דארק רקורדס. האלבום שוחרר גם כדיסק וגם לקניה דיגיטלית באינטרנט (כקבצי וויב או אמפי3). זהו אלבומו השני של מתיה, כשגם הראשון שוחרר כאלבומון של שלושה קטעים, אך בצורה דיגיטלית בלבד. "מי הרג את לינץ'" מציג בפנינו אלבום אנדרגראונד אותנטי - גם את מלאכת ההכנה לדפוס ומימון הפרויקט לקח על עצמו מתיה והלייבל משמש בעיקר כאמצעיי שיווק.

העטיפה משתמשת בעיקר בשחור-לבן ולדעתי מעניינת ומשקפת את סגנון האלבום. איכות ההדפסה יכלה להיות מעט יותר נקייה אבל סך הכל האלבום נראה טוב.

כבר מההשמעה הראשונה ניתן להתרשם מאווירת הפאנק-רוק של האלבום ומהסאונד הגרנג'י והמחוספס, אך ברמת הפקה גבוהה ומקצועית. הכיוון המוזיקלי של האלבום יחד עם אופי הסאונד מצטרף את הדיסק לשלל הרליסים בתת-זרם ההולך ומתגבש של טראנס שמתבסס על מוטיבים של סרטי אימה. הוסטל-טראנס. הטרקים בנויים סביב תופים ובס רצים ועליהם שכבות של דגימות מסרטי אימה ומדע בדיוני, מעורבבים בפסיכדליקה מסונתזת.

מתוך שלושת הקטעים, הטרק השני "ורדים מתים" הוא לטעמי הטרק הטוב ביותר באלבומון הזה. רמת ההפקה גבוהה ומחושבת והסאונד חד ועדכני כשכל הערוצים יושבים יפה במיקס. זהו טרק לילה היפנוטי שנבנה לאט ובסבלנות בעזרת צלילי רקע ואטמוספרות, לפני שהטרק מתפרק בבלגן מחושב לקראת סופו.

זהו אלבום שאוהבי הארדקור דארק טראנס ייהנו ממנו ללא ספק. אני יודע שאני נהנה!

Dark Summer Website http://www.darksummer.dark.net.ms

תגובות

  • האמת שהוא לא משהו בכלל

    תמיד כיף לקרוא תיאורים וכתבות ישראליות על סצנת הטרנס בטח שעל סצנת הדארק. אבל תביאו כתבות על יוצרים ושחרורים שבאמת שווים משהו..קוסמו,קינדזדזה קלייפטרוס,אלקטריפנוז,אנקור ועוד רבים וטובים

    חופר מתמיד, 07-09-2009 01:17