אלבומים

Beastie Boys - Licensed to Ill - 1986

מי חשב שדווקא להקת Pאנק לבנה לשעבר תוציא את אלבום ההיפ-הופ הראשון שהגיע למקום הראשון ב- The Billboard 200?

מאת גל בלטמן. 16-01-2008
Beastie Boys - Licensed to Ill - 1986

הביסטי בויז, המורכבים מקבוצת צעירים יהודים מברוקלין, התחילו במקור כלהקת Pאנק-מטאל. מפגשם עם המפיק האגדי ריק רובין ב-1984 הביא לכך שרובין, שקלט את ההייפ המתפתח סביב ההיפ-הופ, שכנע אותם להחליף סגנון, כך שלקראת סוף 1986 נכנסו אדם הורוביץ (Ad-Rock), אדם יאוך (MCA), ומייקל דאיימונד (Mike-D) לאולפן ההקלטות של DEF JAM כדי להוציא את אלבומם הראשון.

האלבום שיצא היה מעיין ערבוב בין רוק להיפ-הופ עם המון סימפולים מאגדות מוזיקה כמו לד זפלין ב-She's Crafty, סטיבי וונדר בשיר Time to Get Ill, בלאק סאבאת' בשיר Rhymin' & Stealin' ורבים נוספים שפומפמו למעלה יחד עם סקרצ'ינג וביטים קופצניים. הטקסטים העוקצניים כוונו לעבר הלבנים והשחורים יחדיו ואפילו, לפי פירושים אחדים, גם כלפי הביסטי עצמם.

הריימינג (חריזה בעיברית אבל זה נישמע קצת כמו משהו משיעור ספרות בכיתה ח') הוא החלק שמשך אותי לשמוע את הדיסק הזה כל כך הרבה פעמים. הלקח שמשורר בשאיפה יפיק מהמשפטים ב- Paul Revere ו-Brass Monkey הוא גדול יותר מכל מילון חריזה שיש והאווירה שהאלבום משרה היא של כיף שרק אני והחבר'ה אחרי כמה בירות יכולים לעשות. אז בואו נתעלם מהאנשים שאומרים שהביסטי הם פיראטים תרבותיים ושריק רובין אחראי על הצלחת האלבום ולא הלהקה, ונתרכז בכיף שהוא עושה כי הוא באמת אחד האלבומים הכי מהנים לשמיעה שיש.

תגובות