אלבומים

Eatliz - Violently Delicate - 2007

6 שנות ציפייה ותחלופות בלתי פוסקות בחברי ההרכב נרקחו לכדי אלבום הבכורה של שישיית הקצבים, שמפרקים לחתיכות כל ז'אנר מוזיקלי אפשרי בחדווה.

מאת אורלי יעקובי. 30-12-2007
Eatliz - Violently Delicate - 2007

רק לפי כמות ושמות הבוטלגים מההופעות של אטליז שהסתובבו בין אנשים בשנים האחרונות אפשר לספר את סיפורה של סצינת המוזיקה המקומית, של מועדונים שקמו, פרחו ועם הזמן הלכו ונעלמו: המכבי מיוזיק פקטורי, הייניקן הבימה קלאב ועוד. כנראה שחסות של בירה כזאת או אחרת היא לא ערובה לעמידות כלכלית לאורך זמן.

עם הסיפור הידוע שעומד מאחוריהם, שכולל תחלופה של נגנים בכלים משתנים, מעבר בין זמרות (משבר לא קל עבור אף להקה להמשיך אחריו), הסוף המתבקש הוא פירוק בטרם עת, עקב חוסר רציפות. לשמחתנו הרבה זה לא המקרה של אטליז. חברי הלהקה השכילו לתת לכל נגן, כלי וזמרת בהלקה שהיה חלק מבשרה בשלב זה או אחר לתרום את חלקו בנתח לכדי הבשלתו של אלבום הבכורה הצבעוני שלהם Violently Delicate, שמפרק לחתיכות ז'אנרים מכל הבא ליד ורוקח אותם לכדי יצירת בכורה מגובשת; ריפים ערביים, מטאל, הבלחות Surf, בוסה ופרוג והכל בשירים שהם קוראים להם "פופ מתוסבך".

האלבום רואה אור דרך לייבל מקומי צעיר יחסית, AnovA Music, שמטרתו (בדומה ליוזמות אחרות כמו Oleh! Records ו-Eganu) לעזור לאמנים מקומיים לפרוץ אל מעבר לים, וחתומים בו לצידם של הקבצים גם רוקפור, עמית ארז ונועה בביוף. אם אלת המזל תאיר להם, בשנה הבאה הם יזכו להופיע בניכר ולהוכיח שלישראל יש מה להציע בתחום הייצוא מעבר לסחורות תעשייתיות.

תגובות

  • לא רק מעבר לים

    לאנובה יהיו גם אלבומים שמכוונים לשוק המקומי. כמו אלבום של רוקפור בעברית, וכמו זמר יוצר חדש בשם אלי רוזן www.myspace.com/elirozen

    אחד שמבין באנובה, 30-12-2007 21:50

  • קרניבורים

    איטליז קיבלו חסות ב 106? לא נשאר על מי לכתוב??? חבר'ה תתעוררו, התחנה שלכם הולכת ומתדרדרת. אין תכנים, אין איכות, אין אלטרנטיבה.

    שרית, 31-12-2007 10:53