אלבומים

Great Jewish Music- Sasha Argov - 2003

אלבום מחווה לסשה ארגוב, אבל הפעם בניחוח ג'אז. ואת מתי כספי מחליפים איליז'יאן פילדס, דניאל זמיר, Charming Hostess ועוד. עוד

מאת טלי פולק. 31-12-2007
Great Jewish Music- Sasha Argov - 2003

אלבום מופלא בסדרת "Great Jewish Artists" שיוצאת בלייבל "צדיק", של המוזיקאי היהודי הגדול ג'ון זורן, ועושה כבוד (גדול) לאמנים יהודים מוכשרים (סרג' גינזבורג, מארק בולאן, ברט בארכארך ועוד).האמנים ברובם לא דוברי עברית אבל הם שרים בעברית (ולא מבינים מילה ממה שהם שרים). זה נשמע מצחיק. אבל יפה יפה.

הפעם תורו של המלך הבלתי מעורער של המוסיקה הישראלית.

סשה ארגוב עלה לארץ בגיל 20, ומאז לא הפסיק לעבוד. יצירתו מתפרשת על פני 6 עשורים - לאורך כל הזמן הזה, הוא שמר על רף מאד גבוה של יצירה.

הוא הלחין למעלה מ-1,200 שירים ובכולם אפשר לשמוע את סשה. לכולם אותו קסם.

כמובן שלאורך השנים חודשו שיריו חדשות לבקרים, אבל רוב החידושים שמרו על הרוח הארצישרלית. וחבל.

כי המוסיקה של סשה היא פשוט טובה. ומשום כך, היא יכול לשמש בסיס לכל סגנון, מקצב וטקסט.

אם כך, לענייננו - באלבום הנוכחי, לקחו את הפוטנציאל האדיר וניצלו אותו באופן מרשים ביותר. ניתן למצוא בו את כל השירים הישנים והטובים ("פנס בודד", "שיר ערש", "ככה סתם", "אם תרצי" ועוד) אבל לראשונה, לקחו אותם והפכו אותם למשהו אחר. מעניין יותר, פחות שגרתי.

מדובר בסוללה של אנשי הלייבל מחו"ל (כאשר חלקם שרים בעברית מבלי להבין אותה) ועוד כמה אורחים ישראליים, כשכל אחד לוקח את סשה למקום הלגמרי אישי שלו.

האלבום הזה מדגיש את היכולת של המוסיקה של סשה להשאר רלוונטית, גם 12 שנה אחרי מותו, אפילו שיוסי בנאי מת והתרנגולים פסו מן העולם.

תגובות