אלבומים

מאור כהן - פרחי הרע - 2005

אלבום המוקדש למשורר העגבני מהמאה ה-19 משלב בתוכו שירה עברית עתיקה, שירה בת ימנו ושירה מתורגמת.

מאת גילי קרישק. 09-12-2006
מאור כהן - פרחי הרע - 2005

זהו מפגש בין מאור כהן, אחד המבצעים המובחרים בארצנו הקטנטונת ושארל בודלייר המשורר הפריסאי השנוי במחלוקת, המניב דיסק יוצא דופן שמעניק הזדמנות לחוות טקסטים מבריקים, ביצועים מרגשים ועיבודים (פיטר רוט) אלגנטיים שעוטפים את הפרויקט הזה במידת הקסם הראיה לו.

מאור כהן, בעל הדיקציה המושלמת ביותר מבין האומנים הישראליים הוא האדם הכי נכון לביצוע הפרוייקט הזה כאשר המילים הנפלאות פשוט מתגלגלות על לשונו, הוא מצליח לבטא שירה עתיקה יחד עם שירה מודרנית בסגנון רוק ועם הרבה חן והומור המאפינים אותו כבר שנים. המיוחדות של השירים בדיסק הזה מודגשת בעיקר בהופעות שלו בהן הוא משלב בין שירים אחרים שלו שתמיד מקבלים סגנון אמריקאי משהו לבין שירים מפרחי הרע שמצליחים תמיד להפתיע את הקהל ולהציג משהו קצת אחר ממאור כהן.

תגובות

  • האמת?...

    הדיסק הזה התגלגל לידי ממש במקרה, הייתי בטוח שאני הולך לקבל משהו סטייל הזבובים או משהו כזה, אבל די הופתעתי לגלות משהו שונה לגמרי, גם מבחינת המוזיקה וגם מבחינת הטסקטים. האמת? לקח לי זמן והייתי צריך ללעוס אותו כמה וכמה פעמים כדי להבין איך אני אמור לקבל אותו, אבל אחרי שהדיסק התיישב לי בתודעה הוא מהר מאוד נהפך לקלאסי מבחינתי. אני שומע אותו מדי פעם כבר שנתיים ועדיין לא ירדתי לסוף דעתו ואני בטוח שעוד דברים חדשים יצוצו לי בו גם בהשמעות הבאות, וזה מבחינתי בונוס גדול. אכן פיטר רוט עשה עבודה מרשימה ומעניינת מבחינת העיבוד. שורה תחתונה - אלבום מגוון, מעניין, ו-TIMELESS מומלץ בחום.

    ZOHAR, 15-06-2008 01:39