אלבומים

Temple of the Dog - Temple of the Dog-1990

נשמה, כאב, אהבה והרבה רוק אנד רול הם המרכיבים של אחת מהיצירות היותר מיוחדות ומעניינות של עולם הגראנג'

מאת עמית ברקוביץ'. 21-12-2007
Temple of the Dog - Temple of the Dog-1990

בשנת 1990 יצא לאוויר העולם פרוייקט Temple of the Dog, פרוייקט שכל מטרתו היה מחווה לסולנה של Mother love bone, איש יקר ומוערך שבאותה תקופה היה גם שותפו לדירה של כריס קורנל האגדי, סולנה של soundgarden. לאחר שקורנל מצא את שותפו לדירה מת ממנת יתר הוא החליט לקחת את מה שנשאר מ- Mother love bone ויחד ליצור שני סינגלים כמחווה לאנדי ווד המנוח. בפועל מה שקרה זה דיסק ענק שגם חיבר לו יחדיו את ההרכב שלשנים יקרא pearl jam.

מדובר בדיסק מרגש שלא משנה כמה פעמים אני אשמע אותו אני אבכה, אצחק ופשוט אתאהב בו מחדש. כריס קורנל מוכיח בעצם בפעם הראשונה שהוא המלך הבלתי מעורער של סצנת הגראנג' כאשר הוא משלב מלודיות מורכבת יחד עם נשמה שחורה והרבה כאב. ללא ספק דיסק ענק ומומלץ.

תגובות

 • וואו, כמה שגיאות כתיב.

  מישהו עורך את הטורים באתר הזה? כותבים Mother ולא mather, וצריך לשים אות גדולה בתחילת כל מילה. ואיך אפשר לכתוב פעם אחת קורנל ופעם אחרת כורנל? ו soundgaden במקום Soundgarden? וגוף ראשון בזמן עתיד: אבכה, לא יבכה, וכך הלאה... אין בעיה שדיסלקטים יכתבו ביקורות דיסקים. אבל למען השם, שמישהו יעבור על זה אח"כ!

  המתקן מבוסטון, 22-12-2007 08:44

 • אולי תשמור את הטוקבקים שלך לוויינט?

  זה לא אתר מהסוג הזה וזה יוצא כל כך אגרסיבי שכואב לקרוא.

  חובבת טמפל, 22-12-2007 20:04

 • תמצוץ

  תקשיב ותקשיב טוב יחתיכת מאונן, אני לא יודע מי אתה "המתקן מבוסטון" אבל זה שלא זינו אותך בתחת כבר חודשיים זה לא אשמתו של אף אחד.

  המאונן מבוסטון, 29-12-2007 00:17

 • "תמצוץ"? How classy...

  חבר'ה, למה לתקוף ככה? תהיו ענייניים, עזבו את האכזריות שלי לרגע - למרות שאני רואה שקשה לכם - אין שום סיבה שהיו כאן מאמרים עם כ"כ הרבה שגיאות. אי אפשר להתייחס לזה ברצינות, וחבל. אני אוהב את סוג הכתיבה פה, אבל הטור הספציפי הזה פשוט מפריע לעיניים. במיוחד למישהו כמוני שגדל על הדיסק הזה ויודע לשיר ולנגן כמעט את כל השירים שלו. ולמאונן מבוסטון, בתקווה שאתה יודע לקרוא בלי ניקוד: צריך לכתוב "יא חתיכת" ולא לחבר ולכתוב "יחתיכת", אלא אם כן אתה ערס טיפש. וכותבים "זיינו" עם שני י' ולא "זינו" עם י' אחת. ועוד משהו עצוב: אני רואה שתיקנו פה חלק מהטעויות, אבל לא את כולן.

  המתקן מבוסטון, 29-12-2007 23:47

 • מלא רחמים

  וואו אתה יודע את כל המילים ולנגן את כל השירים, אני חושב שאני מאוהב בך, אתה מתרוממם מגה ואני מרחם על כל מי שמכיר את הפרצוף המכוער שלך.

  המאונן מבוסטון, 30-12-2007 06:41

 • טופ בוי

  ע. ברקוביץ הוא גאון עדין ולכן אין לשפוט אותו ע"פ זוטות כגון טעויות כתיב. עיסוקו הוא מוזיקה גרידא והכי חשוב שיתרכז בו! ת'כלס אני לא מבין למה אין צנזורה באתר, צריך להעיף את המתקן הזה מבוסטון לכל הרוחות כי הוא חתיכת ילד זין שמשעמם לו ולכן הוא מתעסק בשטויות כמו להטריד כתבים-כוכבים כמו ברקוביץ שהם בגדר עילוי ומפריע להם לעשות את העבודה שלהם נאמנה. ע' ברקוביץ תעשה לי ילד! אברהם גרנט תחזיר את דרוגבה מאפריקה! פאנטה הוא הג'ינג'י הטוב בעולם!

  צ'לסי בוי, 30-12-2007 07:51

 • טכנוערסיה

  למאונן - עצם זה שאתה קורא למישהו "מכוער" על גבי האינטרנט, מראה כמה אתה טיפש. תהיו בטוחים שאם ע' ברקוביץ' קרא פה את הטוקבקים, הדבר היחיד שהוא למד זה לכתוב יותר טוב, ובטח שלא לקלל כמו ילדי נעמ"ת שהרמה השכלית שלך זהה לשלהם במקרה הטוב. וואו, כמה שאתה טיפש. הימור שלי - אתה ערס צעצוע, שנה א', מראשון או פ"ת, אוהד כדורגל של קבוצת אמצע טבלה... קיצר, הטייפקסאט המושלם למטקבק הממוצע והטיפש.

  המתקן מבוסטון, 30-12-2007 18:58

 • אני בשוק

  למתקן מבוסטון אני בהלם בתור תל אביבי שלא רואה כדורגל וכבר סיים את למודי תואר ראשון שלו אני בהלם מהגזענות והסטראוטיפים שלך, לא כולם "מושלמים" כמוך. אני לא יודע איך אתה נראה אבל אתה ציניקן יהיר ומתחסד שכנראה חי בעולם בלי אור ואהבה, ועל זה ורק על זה אני מרחם עליך. למאונן מבוסטון אני רק רוצה להגיד שיש דרך להגיד דברים, ודר קללות ילדותיות אתה לא תשיג כלום. לסיכם: שניכם תמצאו חיים, עבודה, אהבה רק תפסיקו לזיין במוח.

  המטקבק, 31-12-2007 01:09

 • למתקן

  יא גזען בן זונה, תחסוך מאיתנו את השטויות חסרות הטעם שלך ותחזור לכוס של האמא הבוסטונאית שלך. צ ' ל ס י

  טופ בוי, 31-12-2007 01:44