אלבומים

רונה קינן- עיניים זרות- 2007

"נסיתי להפוך את עורי אבל העור שבפנים דמה מדיי לשלי"

מאת נועה ברודצקי. 20-01-2008
רונה קינן- עיניים זרות- 2007

בשעה שתיים בלילה לאחר שיחה ארוכה עם חברה הבנתי שני דברים:הראשון-אני ממש פלצנית. השני- יש משהו ברונה קינן.זה לא משנה אם היא מכניסה בך אנרגיות חיוביות כפי שחברה הגדירה "אופטימיות קוסמית" או שהיא מעוררת רצון למלא אמבטיה ולהצטייד בסכיני גילוח חדשים.זה לא משנה אם הקול שלה מעצבן עם הזמן או משביח כמו וויסקי.זה לא משנה אם היא נשמעת בכל שיריה אותו הדבר (לאוזן הבלתי מזוינת כמובן) או כל פעם סגנון אחר החל מסגנון "שאנז אליזה" ועד רוק ישראלי לצד ערן צור.יש בה משהו שגורם לך לא להיות אדיש.

האמת לראשונה כששמעתי אותה הטלתי ווטו על המתיימרת הזו שחושבת שהיא יודעת יותר טוב מכולם.הסינגל "לחיות נכון" נשמע לי פשוט מתוכנן נכון להיות מקום ראשון במצעד הפזמונים של גלגל"צ ולהעפיל על זמרות אחרות שלא אנקוב בשמן.רק אחרי שהחברה האופטימית שמוזכרת למעלה, לחצה עליי לבוא להופעה שלה (עד בנימינה) שמעתי את רונה לראשונה, והתאהבתי.

לרונה יש יכולת שילוב של טקסט חכם פשוט ומסובך כאחד, הגשה מיוחדת בין דקלום לשירה.הלחן ממחיש את המילים בצורה סימביוזית מופלאה ובאלבום קיימת אווירת חידוש מרענן ובכל זאת נוסטלגיה עם ניחוח של פעם.למתקשים כמוני אני ממליצה, התחילו עם "עניים זרות" הוא יותר ידידותי למשתמש. אחריו לאט לאט התמכרו גם לאלבום הראשון והמצוין לא פחות "ספירה לאחור".

תגובות

  • אך רונה...

    אין מאושרת ממני שהתאהבת ברונה.. רק עוד המלצה קטנה.. תקשיבו למילים.. רצוי אפילו לקרוא ממש ואז להבין. זה חודר לורידים, אין מנוס.. ולכל תקופה/מחשבה/רגע יש שיר, ולפעמים אותו שיר מקבל משמעויות חדשות בהתאם לתקופה/מחשבה/רגע בו אתה נמצא..

    יערה, 19-12-2007 06:36