אלבומים

Genesis - From Genesis to Revelation - 1969

בראשית היו פיטר גבריאל וחבריו בקושי בני 18 כאשר יצרו את אלבומם הראשון ,לימים אלבומה הראשון של להקת ג'נסיס.

מאת תומר כוכבי. 25-11-2006
Genesis - From Genesis to Revelation - 1969

בשנת 1969 ,מספר שנים לאחר שנפגשו, הוציאו פיטר גבריאל וחבריו , את אלבומם הראשון . היו אלה שנים של חופש ,ילדי הפרחים כבשו את העולם והמוזיקה שנתנה את הטון הייתה  פסיכדלית ,קינג קרימזון התחילו ליצר רוק מתקדם ,אך הצליל של המודי בלוז ,ה DOORS והקינקס שלט במרחבים והמועדונים של אנגליה וארצות הברית.

ג'נסיס הייתה ללא ספק אחת מעמודי התווך של הרוק המתקדם ,אך כל זה נכון מאלבומם השני .האלבום הראשון מכיל בגרסאתו הראשונה משנת 1969 לא פחות מ 18 קטעים קצרים ,נעימים ,חלקם אף מתוחכמים ,השימוש במספר רב של כלים מורגש גם באלבום הזה  ,ניכרת השפעה רבה של המודי בלוז שהיו ללא ספק ,אחת הלהקות המתוחכמות  של התקופה.

כמו כל הרכב צעיר ,גם ג'נסיס לא פסחו על אלבום ראשון ,עם כל היתרונות והחסרונות שבו. הסגנון שהועתק מלהקות התקופה ,הלחנים שניתן היה לשייכם להרבה הרכבים אחרים והקטעים הרבים שגדשו את התקליט יכולים להצטייר כחסרון אך לא כך הדבר. הכריזמה של פיטר גבריאל בצוותא עם המקצועיות של שאר חברי הלהקה על כלי הנגינה השונים ,יצרו כאן אלבום שאמנם לא הצליח ולא יצר את הצליל היחודי של הלהקה (שגובש רק באלבומם השלישי) ,אך עם זאת המוסיקה הנעימה ,הברקות של טוני באנקס על הקלידים ושל כלל החברים ,בצוותא עם הידיעה שהיו בני 18 בלבד שיצרו את האלבום ,עושה את  from genesis to revelation לאלבום טוב ונעים להאזנה.

תגובות