אלבומים

Keb' Mo'-Big Wide Grin - 2001

ייתכן וזו תחילתה של ידידות מופלאה...הכירו את קב, השגריר העדין של הבלוז והגוספל

מאת ניר אביבי. 23-11-2007
Keb' Mo'-Big Wide Grin - 2001

טוב אז הפנמתי את זה כבר שלא כולם אוהבים בלוז כמוני וכמו הפאנטים האחרים שאוהבים יתר על המידה את הטון ה-7 , אין מה לעשות, זה קורה, אני מבין שאנשים משתעממים מהצליל הפנטטוני שלפעמים נשמע קצת בנלי וחוזר על עצמו. אפילו לי יש תקופות שאני לא יכול לשמוע את זה יותר- המילים די סתמיות ,זה תמיד משהו כמו :I HAD A WOMEN, או יותר כמו: OH BABY I LOVED YOU SO MUCH  והרשימה עוד ארוכה, קורים מקרים בהם אפילו לא מגיעים להתעסק בנושאים מהותיים כמו הפרידה האחרונה או הלב השבור שנשבר לא מזמן, אלא פשוט מדברים על ההתמכרות לוויסקי, או להימורים. אין ספק- זה יכול לשעמם, לדכא, ולהרגיש כאילו יש לנו דברים הרבה יותר טובים לשמוע. בכל מקרה , אני מבין ללבכם כל מכחישי הבלוז למיניהם.

ולפיכך ובהתאם לזאת אני רואה את עצמי כמחוייב להכיר לכם את אדון KEB MO , קב הידוע גם כ"קווין מור" ,נולד ב-1951 (כיום בן 56) והוא מלוס אנג'לס קליפורניה. קב פרץ יחסית מאוחר למרות שהתחיל לנגן בגיל 21, והיום הוא עושה בלוז ממש עדין ומשלב גם גוספל,קאנטרי וסול.  קב הוא לדעתי התחלה מצויינת להכנס לעולם המוזר הזה שנקרא בלוז, עולם, שלדעתי יכול לסחוף עוד ועוד ורק אז לגרום לבן אדם להתאהב בכלי הנגינה שלו ולהבין כמה מעצמו הוא יכול להכניס לכלי.

הדיסק BIG WIDE GRIN הוא לדעתי אחד המוצלחים של קב ועשוי להפתיע אותכם, נחמד לשמוע את הקטע  BIG YELLOW TAXI בביצוע של קב- הביצוע הכי יפה ששמעתי לשיר החביב הזה. הדיסק עדין, וממש מתאים לשים בסוף של יום ממש ארוך ולדמיין שאתם יושבים במרפסת מעץ על כסא נדנדה, ומסתכלים על נהר המיסיסיפי בזמן השקיעה.

אני מאחל לכם שזו תהיה תחילתה של ידידות נפלאה, וקב יתן לכם את האפשרות לפתוח עולם חדש ומופלא של מילים סתמיות  וסולמות פשוטים ,שעושים כל כך טוב מבפנים - הבלוז.

                                                           

תגובות

  • עשית לי חשק להאזין לו

    מישהי שמבינה, 04-12-2007 05:48

  • לגמרי

    אני באמת רק מתחילה לשמוע בלוז ואני מרותקת... אני מקווה שאני לא ישתעממם בהמשך כמו שאמרת

    סינקופה, 31-10-2008 22:54