אלבומים

Groundation - Young Tree - 2002

14 השניות ראשונות רק קונגוס, בקצב הדופק, ואז הגיטרה מצטרפת בכאב מאופק, אבל מי סופר.

מאת מאור בוכניק. 01-01-2011
Groundation - Young Tree  - 2002

החוש שמקושר הכי חזק לזיכרון, הוא לא אחר מאשר חוש הריח. כשהיורה יורד, כשהגשם הראשון לפתע שוטף את השממה אחרי העונה החמה, גם תתרן מלידה, לפתע ייזכר ויריח אדמה. כולנו ילדים של אמא אדמה.

מה שריח הגשם עושה לאף, מוזיקה עושה לאוזניים. חבר בין שני החושים ותקבל "גראונדיישן". רגאיי שמחבר אותך לאדמה ונוטע שתי רגליים בקרקע.

בלי להתנסח, בלי להתפלסף, "גראונדיישן צ'אנט", בין עשרת הקטעים הכי מעוררים ששמעתי בשנים האחרונות. אולי זה קשור לזה שבערב שטיטלי ארזה מזוודות, לפני שהמשיכה לריינבואו הבא, ביקשה שאנגן אותו במחזוריות של שלוש שעות. לא יודע.

14 השניות ראשונות רק קונגוס, בקצב הדופק, ואז הגיטרה מצטרפת בכאב מאופק. בשנייה ה-27, נכנס מר בייס-דראם, גברת סנר שנייה אחריו. אבל מי סופר. השטפון החל - קלידים והאריסון סטאפורד שצועק בשקט, בלי שאף אחד שומע, "There shall come a day, when we shall all be free and see the beauty, in your heart",

סטאפורד לא עוצר - "and we shall jump on the ship taking you back home in another nation again, again, run, run"

אז אתה תוהה לעצמך שאולי חופש של אחד, הוא געגוע של אחר. טיטלי כבר שנה לא בארץ, אבל מי סופר. 30 שניות אחרונות, שוב, מסיימים רק עם קונגוס, אבל בדופק איטי. קטע ארוך, אני יודע, כמעט שבע דקות, ארוך מידי.

עברת כבר מספיק רגעי משבר בחיים, שנשבר לך כבר הזין מלהשבר. "וויבס אלייב" - "No, no, no one can control your soul" , היא רק שורה אחת שמזכירה לך כמה כוח טמון בתוכך.

"יאנג טרי" - כינוי לשתיל רך שזקוק למים ואדמה טובה, לטראק מס' שבע וגם לאלבום. I have no fear, no fear at all" - שמונה מילים שיעזרו לשתיל להפוך לעץ איתן ולהניב פירות.

אין ציטוט מ"דרים", הוא רק עוד קטע באלבום. זה לא אומר שלבנאדם אין חלומות - למשל שמפיק עם "ביג קוהונאס" יביא את החבר'ה האלה לארץ להופעה. מי יודע, אולי גם טיטלי תחליט לבוא לבקר בארץ, בשביל ההופעה כמובן. עדיף שההופעה תהיה בחורף, שיהיה קר, כדי שנצטופף במעגל סביב מדורה בשביל האור - לחום אנחנו כבר נדאג.

תגובות

  • ת'כלס

    גמד מבולבל, 24-11-2007 09:24

  • הקטע שנועל את האלבום - מושלם

    רון שנקרמן, 25-11-2007 10:05