אלבומים

Zakir Hussain - Making Music - 1986

הכי כיף להיות עצמך, כמו שנולדת.

מאת מאור בוכניק. 09-11-2007
Zakir Hussain - Making Music - 1986

אתה פתאום מרגיש את זה, אתה מבין שאתה מרגיש. הזמן איבד משמעות, הטראק השני כבר מתנגן, זאקיר, כך הוא בחר לקרוא לו. הרגשת קלילות מרימה אותך, הלחץ נעלם, ים המחשבות הסוער הופך לפלטה כחולה, כמו הכנרת בשעת אחר צהריים מאוחרת. עם כל נשימה, העולם נושם איתך, אתה נעמד לבדך, בקבלה מוחלטת, השרירים נרפים, האגו נושר מעלייך, ומותיר אותך מחוייך ונטול דאגות.

הדיסק ממשיך בסיבובו, בתנועה אינסופית לכיוון הטראק הבא, "ווטר-גירל". הדמיון גם ככה יפליג לאן שרק תרצה, אתה יכול גם לקרוא לזה בתולת ים אם בא לך, ואפילו לצאת לצלילה קסומה איתה, בין שוניות האלמוגים, להפריח מעלה בועות אוויר, שינצנצו באור, כשתרים את מבטך ותביט מעלה לכיוון השמש. אל תחשוב על מה אתה, מי אתה, למה אתה, מה חושבים, מה אומרים, מה עושים, מה טוב, מה רע ולמי. פשוט תהיה. היה אתה. פרוש ידיים, פתח את הלב, פקח את העיניים, האזן, אל תפחד מהפחד, קבל הכל. מקד את המבט בעצמך.

הטראק הרביעי, עונה לשם "טוני", חשבתי לברר למה דווקא טוני, זה עבר לי, כמה שניות אחר כך, לא היה איכפת לי, כי מיקדתי את המבט שלי חזרה בפנימה, ונתתי להוויה פשוט להיות.

"יו אנד מי", הטרק השביעי, אתה ועצמך, זה כנראה קודם לכל. הרפיון הנעים מתפשט, כשאתה מקבל את עצמך באהבה והשלמה. האנושיות שנחבאת בנו, מבעד למעטה השיריון שעטינו על עצמנו עם השנים, מתגלה במלוא זוהרה. תן לעצמך להאיר, שחרר את הכבלים שנדמה שלך שאתה אסור בהם, גלה את עצמך. האנושיות שתגלה, תעלה לך רגש שיעלה מהבטן, ירטיב אולי עיניים, מעצב או משמחה, אתה מרגיש - שם זה אתה. האומנות הזו כל כך פשוטה, אבל אין אחרת ממנה, כי אמת יש רק אחת. אתה.

האם היית יכול לסבול את נוכחותו של מישהו שאינו מקבל את עצמו? אל חשש, המתח לכל הכיוונים, הניע את כל גופך איך שתחפוץ, הכי כיף להיות עצמך, כמו שנולדת. נולדת לצחוק, נולדת לשיר, נולדת לרקוד, לנגן, לבשל, לגדל, לכתוב, להתרגש, להתפעל, לגלות, לעוף. אם כך, אז אתה גם חבר שלי, וזה "יו אנד מי".

טראק אחרון, המילים כבר לא חשובות, מביט לצד, ומחליט לסיים לכתוב. הדיסק ימשיך, גם אתה, כמו ילד בחדר צעצועים תמשיך למשחק הבא. בגוף משוחרר, בגוף ראשון, גם אני קם, וממשיך לשניות קסומות, המרכיבות רצף מדהים של חיים.  MAKING MUSIC, זאקיר חוסיין.

תגובות

  • זה מקסים

    ממש

    שרהג'ונס, 02-06-2009 16:48