אלבומים

ששת -ששת - 1977

ששששש......ששת, זמן להירגע!

מאת אסף קפלן. 04-11-2007
ששת -ששת - 1977

ששת הם: שם טוב לוי - חליל צד,זמר, יהודית רביץ - גיטרה,זמרת , שמוליק בודגוב - גיטרה, שמוליק ארוך - בס, עדי רנרט - קלידים, איקי לוי -תופים.

צניעות רוגע ושלווה זה מה שתקבלו שתאזינו לאלבום של ששת (הקרויה כך משום ששת חבריה), אבל מסתבר שאלו לא היו בדיוק נחלת השוק הישראלי דאז. אחרי 6 חודשים של חזרות המופע היה מוכן אבל חוץ מאמרגן אחד שתמך בהם שאול גרוסברג, אף אחד אחר לא רצה לשווק אותם, מחשש לכישלון מסחרי. כן כן עוד פעם הקפיטליזם מכה מתחת לחגורה של מוסיקה ישראלית ניסיונית נועזת ומושקעת.

ששת הספיקו להופיע 5 פעמים בלבד לפני שהם התפרקו ורק אז הם קיבלו הצעה להקליט את אלבומם. אולי בגלל שהאלבום הוקלט ב-3 ימים הוא כל כך צנוע רגוע ושליו.

האלבום כולל 9 קטעים (רק ב-4 מהם יש מלל )המשלבים בין ג'אז, רוק, ווקאליות נהדרת ואפילו סמבה (ברגל שמאל).

המילים, בשירים ענבלים ובלילות הסתיו הן מילים של שדות ,מילים של עונות, מילים תמימות. מילים שגורמות לנפשי, למוחי ולאוזניי להירגע בכל פעם שאני מאזין מחדש לאלבום. הערבוב המוסיקלי בקטעים: דבקה, 7/8, דינזאורוס הבן ופה מינור, הוא ערבוב רוק מעניין הנע בין טיפה פסיכדליה לבין צלילי ישראלי עממי, ערבוב שיוצר קומפלקס מסוים המניח את הדעת. שם טוב לוי והחליל מזכיר לי את מר אנדרסון מג'טרו טאל ,הבס של שמוליק ארוך מכה בי עמוק עמוק , הצלילות של יהודית רביץ מאזנת אותי וכולם יחד גורמים לי לרחף, לחייך והכי חשוב להירגע.

תגובות