אלבומים

The Moody Blues - Days Of Future Past - 1967

סדר היום על פי המודי בלוז

מאת תומר כוכבי. 28-10-2007
The Moody Blues - Days Of Future Past - 1967

האלבום השלישי של ההרכב הבריטי המצויין ,ראה אור בשנת 1967 ולדעתי סימן את הדרך למה שיקרא לימים "רוק מתקדם"

לפני האלבום הזה ,עשו ה"מודי בלוז " שני אלבומים  ,אך האלבום days of future past סימל את תחילת הצלחתם וסימונם כהרכב שעושה דברים נועזים.

יש שיאמרו כי האלבום מאוד מזכיר במבנה שלו חלק מאלבומי ה"ביטלס" ,מה שבחלקו נכון ,אבל רק בחלקו. היחודיות שבאלבום נובעת מכך שעשו אותו בליווי ה london festival orchestra ,זאת הייתה הפעם הראשונה בה הרכב רוק הקליט אלבום שלם המבוסס על תזמורת קלאסית.

האלבום נפתח בקטע "the days begin" האינסטרומנטלי אשר משלב טעימה מכל הקטעים בהמשך , ואז זה קורה.....הקטע "DAWN" נכנס והחגיגה האמיתית  מתחילה, הקטע הסוחף (ולדעתי היפה באלבום) הכניס אותי לריחוף ,אולי כי האזנתי לו בשעה 5:00AM אחרי לילה לבן.

בהמשך מגיעים קטעי הבוקר והצהריים ואז נכנס "forever afternoon" המוכר יותר כ "tueseday afternoon", לאחריו השקיעה ואז הלהיט הגדול של הלהקה בכל הזמנים "night in white satin" החותם את האלבום בקול תרועה רמה .

המון כלי מיתר (גם כינורות),קלידים וכלי נשיפה (גם חליל ) מביאים את האלבום הזה לרמות מלודיות גבוהות ,הטקסטים בריטים מאוד (לא קלים) המוסיקה ברובה מורכבת מאוד אבל אם מחברים הכל , יוצא תקליט גורמה שהרבה אנשים יהנו להאזין לו ולא רק המכורים לז'אנר.

תגובות

  • אלבום גדול!

    אכן אלבום מופת! ההתחלה של הרוק המתקדם כך גם האלבום הבא שלהם in serch of the lost chord מעולה מסעיר ושמיימי

    ניר להב, 29-04-2008 12:32