אלבומים

Hazmat Modine - Bahamut - 2006

קבוצת נגני בלוז שולחת זרועות לשלל כלים מכל מקום אפשרי ויוצרת אלבום על-זמני וממכר

מאת גיל רוביו. 23-09-2007
Hazmat Modine - Bahamut - 2006

Hazmat Modine הוא בבסיסו הרכב של שישה נגני בלוז המובל ע"י שני נגני מפוחיות: וויד שומאן ורנדי ווינשטיין. ההרכב מנגן קטעים שכאילו נלקחו ממחוזות מרכז ארצות הברית על גדות המיסיסיפי של ראשית המאה הקודמת. כפי שמרמזות התמונות בתוך החוברת המצורפת לדיסק (מהאוסף הפרטי והמסקרן של וויד שומאן עצמו) נראה כי המשיכה היא למסורת להקות הנגנים והזמרים שליוו את התקופות הסוערות בתולדות האומה האמריקאית. המוזיקה של ההרכב נשמעת בהתאם: האלבום הוקלט בשישה אתרים שונים (אולפנים ומועדוני הופעות) וכול כולו לייב אחד גדול, ייחודי ושמח. כל תפקידי הבאס באלבום למשל מבוצעים ע"י טובה, סקסופון-באס ואפילו מרימבות.

אבל הדובדבן הגדול באמת שעושה את Bahamut מאלבום בלוז איכותי לחתיכת-פגז-שלא-מפסיק-להפתיע הוא השילוב של כלים נוספים ומוזיקאים ממקומות שהרבה מעבר לארה"ב: נגני cimbalon רומני, גיטרות-סלייד מהוואי, גיטרות Lute חשמליות (יש דבר כזה) והרכב קולי מהפנט הקרוי Huun-Huur-Tu שמגיע ממונגוליה וחבריו מצטרפים ל-  Hazmat בשלושה קטעים משובחים באלבום.

כל הבליל הזה, שעל הנייר נשמע כמו סמטוחה אחת שלמה, יוצר אלבום אחיד ומענג, שנע על הציר של בלוז-נשמה-רגאיי-סול-אתני שעושה בעיקר חשק עצום לקנות כרטיס ולטוס לראות אותם מופיעים ומשתוללים עם מפוחיות הבלוז המוטרפות הללו.

האלבום ראה אור בארה"ב כבר ב-2006 אבל את הכיבוש האירופי שלו ההרכב מתחיל רק השנה. תודה לצ'ארלי גילט, איש ה-BBC, שלא הפסיק להשמיע את האלבום בתוכניות שלו. כמו כל אלבום משובח הוא לא יוצא לכם הרבה זמן מהמערכת, אבל גם אחרי שאתם כבר מכבים אותו - הוא ממשיך להתנגן לכם בראש. מכירים את התחושה?

מועמד רציני לאלבום השנה הפרטי שלי. ומי זה לעזאזל Bahamut? תקשיבו לסיפור בשיר הנושא.

תגובות