אלבומים

Peder - And He Just Pointed to the Sky - 2007

צוללים? אלבום הבכורה של Peder יעזור לכם לשקוע

מאת טל בן-ברוך. 18-10-2009
Peder - And He Just Pointed to the Sky - 2007

מיותר להעמיס מילים על הקשר החזק בין מוסיקה לנסיעה. ובכל זאת- מה שמוסיקה יכולה לעשות לנסיעה, ומה שנסיעה יכולה לעשות למוסיקה... תותים עם קצפת, סקס עם קצפת, סקס עם תותים ושלל דימויים נוספים עולים בראש כשנוגעים בקשר הקסום הזה.

And he just pointed to the sky, אלבום הבכורה של המפיק הדני peder, הפך נסיעה מתישה לשפרעם לאחד הימים היפים שהיו לי בקיץ האחרון, הוא המשיך להעיף אותי הרבה אחרי שהנסיעה נגמרה, וגרר אותי להשתפך מול המחשב.

Peder הוא מפיק היפ הופ דני, חבר בצוות המפיקים the prunes, שרמיקססו ועבדו עם לייבלים נחשבים כמו ninjatune, grand royal... ואומנים כמו beastie boys, Mr. lif, dj vadim ועוד. למרות הרקע המרשים הזה, אין כמעט קשר להיפ הופ באלבום הזה, והפסקה הבאה תסביר את זה טוב יותר מהנוכחית.

עולמות של ג'אז, מוסיקה קלאסית וסול מתערבבים אצל peder לכדי יצירה פס- קולית מופלאה. כינורות, פסנתרים מרחפים, חריטות אלקטרוניות, נבל מלטף, תופים מרשרשים ווקאלס מהפנטים מרכיבים יצירה שנעה בין אור שמימי לאפילה גותית, כמו מוסיקה שבוקעת מתוך תיבת נגינה- הכול איטי, כבד, מלא נשמה ודורש תשומת לב. רוב הקטעים באלבום הם אינסטרומנטאליים ומלווים לעתים בקולות רקע ויבבות כאלה ואחרות. שיתופי הפעולה היותר מורגשים הם עם מכובדי nino moschella ו shawn lee, וגם עם שתי זמרות דניות נפלאות וזמר גוספל ניו- יורקי.המוסיקה של peder נוצרת או לפחות ערוכה על גבי המחשב שלו. זה חשוב לדעת בעיקר כי זה נשמע כ"כ טבעי וקרוב וחרוך, כמו תקליט או סרט הקלטה ולא כמו משהו שנוצר מתוצר המהפכה הדיגיטאלית.

אם רוחות קיימות, זה מה שהם שומעות באיי- פוד.

אתר הלייבל http://www.ubiquityrecords.com/

 המייספייס http://www.myspace.com/djpeder

תגובות