אלבומים

McDonald and Giles - McDonald and Giles - 1971

אתם וודאי מכירים את ההרגשה הזו שבא לכם לשמוע עוד חומר טוב של קינג קימזון מהימים הראשונים שלהם אך בסופו של דבר אתם נשארים עם אותם אלבומים ומעכלים את העובדה שלא יהיו עוד כאלו

מאת גיל מטוס. 25-09-2007

תגיות: גיל מטוס, שקט, פסיכדלי, פסיכדליה, שבעים, 1971, קינג קרימזון, McDonald and Giles

McDonald and Giles - McDonald and Giles - 1971

אז לפני שמקללים שוב את רוברט פריפ על כך שמאז Red הוא ממשיך לחתום בשם קרימזון אלבומים גרועים, כדאי לבדוק את שני החברה האלה שעזבו אותו בתחילת הדרך והשאירו את חותמם באלבום הכי חשוב בתולדות הרוק המתקדם : In the Court of the Crimson King.

מקדונלד וגיילס עזבו את קרימזון ב 1969 אחרי אלבום הבכורה In the Court of the Crimson King למרות שגיילס ניגן גם באלבום השני In the Wake of Poseidon. ב1971 הוציאו אלבום משותף שדי נשכח ולא זכה לכבוד המגיע לו. יחד הם יצרו אלבום מלודי עם אווירה קסומה ומיוחדת שבהחלט יכול להסביר לאיפה נעלם חלק גדול מהקסם של קרימזון לאחר שעזבו.מקדונלד מוכיח שוב את שליטתו בחליל צד בקטע הפותח Suite in C וגיילס שומר על הגרוב ב Tomorrow's People - The Children of Today ומרביץ תיפוף שלא מבייש את 21st Century Schizoid Man.

זהו אלבום מאוזן, מלודי, מרגש ורחוק מאוד מתחום הטרחנות שכל כך קל לפול אליו שמדובר ברוק מתקדם. חובה לכל מי שמתעורר מזיע באמצע הלילה מחלום על פרצוף אדום מבוהל.

תגובות

  • אלבום ענק לגמרי

    שמעתי אותו מאות פעמים. חובה!!!

    רם בן יעקב, 23-01-2009 19:00

  • אלבום מצויין

    הוא הוא האנשים של מחר

    גלית גרינר, 22-06-2009 22:25