אלבומים

Tech N9ne - Everready - 2006

באמצע קנזס ארה"ב קם לו בוקר אחד אהרון ייטס המכונה גם טק ניין והחל לעשות את הראפ הטוב בעולם...

מאת ליאור שיינברגר. 22-06-2007
Tech N9ne - Everready - 2006

Everready הוא הדיסק האחרון של טק ניין, עמוס ברצועות מעולות כמו Bout Ta' Bubble - קטע אולד סקולי מטורף שיגרום לכם לשכוח מעצמכם לכמה דקות ופשוט לנוע מצד לצד בלי שליטה.רצועה נוספת הראויה לאזכור היא the rain בה מתוודה ייטס ומכריז כי הוא נשוי למוסיקה (זאת לאחר שאשתו עזבה אותו היות ובמקום להיות בבית הוא היה בדרכים, כשקיים את מסע ההופעות שלו). מדובר ברצועה מאוד לא אופיינית לייטס, שבדרך כלל מתאפיין בראפ אלים שמתחכך בגבול הדק והביזארי שבין ראפ ורוק עם נגיעות של מוסיקה אלקטרונית - כאן אנחנו מקבלים טק רגוע יותר, כואב יותר. בנוסף, אנחנו זוכים לשמוע אותו כאן בדואט יחד עם ביתו הקטנה - כאמור רצועה מרגשת. לסיכום, אחלה דיסק שבעולם.

תגובות

 • לצערי לא..

  אני מקשיב לטק ניין כבר הרבה מאוד זמן ואני גם מכיר את רוב השירים שלו ואני חייב לציין שבזמן האחרון הוא מאכזב יותר ויותר.לפי דעתי מאז אלבום הוינטאג' לא יצא לו שום דבר איכותי. לרוב שירים רדודים ולא מושקעים פרט אולי לשלושה שירים רוב השירים מאכזבים שגם הם לצערי לא ניתנים להשוואה לחומר מוקדם יותר שלו. בדיוק עכשיו אני מקשיב לאלבום שיצא אתמול MLK ואני חייב להודות שהאכזבה שלי רק גדלה. כל הכבוד לך שאתה מיחצן את טק זאת באמת מצווה אבל האלבומים שבאמת כדי לך ליחצן הם קודם כל ABSOLUTE POWER ו ANGHELLIC והאלבומים היותר מוקדמים שלו FROM HERE N' THERE,THE CALM BEFORE THE STORM,THE WORST

  אורי, 20-07-2007 20:41

 • נוטה להסכים איתך אבל

  קודם כל אין ספק ש'אבסולוט' ו'אנג'ליק' היו יצירות מופת.. שוב.. כמו שאמרתי ב'אוורדי' אנחנו מקבלים טק קצת שונה.. שמע, בינינו, בחור שחור עם מוהיקנים אדומים שמגיע מקנזס..זה אף פעם לא יכול להיות צפוי.. יש אוצרות לא מעטים ב'אוורדי' למרות שטק דשדש קצת בשנים האחרונות מאז יציאת שני הדיסקים שצוינו לעיל (אבסולוט, אנג'ליק), כולי תקווה שדווקא אוורדי יחזיר אותו למסלול הנכון.. הוא עבר לא מעט תהפוכות בשנים האחרונות בחייו האישים, אין ספק שהמוסיקה שלו הושפעה מאותם בלאגנים.. יצירות מופת כמו 'IMMA TELL' או I AM A PLAYER או 'איינשטיין אולי עוד יחזרו אלינו מתישהו, בינתיים אני מסתפק במה שיש (הווה אומר כל הדיסקוגרפיה שלו..).. גם באוורדי יש דברים טובים.. תציץ ב'BOUT A BUBBLE' מחזיר לימים הטובים.. אבל כן, בהחלט אתן דגשים גם לגביי דיסקים קודמים וטובים יותר שלו (שוב אחזור לאבסולוט ואנג'ליק) המעולים.. לקחתי לתשומת ליבי..

  ליאור שינברגר, 21-07-2007 07:33

 • אם תשאלו את דעתי..

  טק ניין הוא ראפר פשוט גאון, יש לו סגנון כל כך ייחודי שזה מדהים... כמעט כל שיר שלו הוא ענק ועוצר נשימה.. אורי - אני לא מסכים איתך, לדעתי אוורדי הוא בין האלבומים הגאוניים שלו (הכוונה לחלק הראשון לפחות, בחלק השני יש דברים פחות טובים) כל מה שיפה בו זה השינוי החד הזה שהושפע מהתסביכים שבחיים האישיים שלו, וזה כל כך יפה..

  סלקטיב, 24-11-2007 10:17